אנשי הפועל באר שבע בני שמעון התקשו להירדם בלילה, מהסיבות הנכונות. אחרי שבמחצית הראשונה הציגו השחקנים תצוגה מזעזעת (25 נקודות בלבד), רמי הדר דאג לפקס את חניכיו במחצית בדרך למהפך מטורף שהרים את היכל הקונכייה על הרגליים.

הפועל באר שבע בני שמעון. צילום: זאב דיקמן

המאמן המאושר אמר לאחר המשחק: "במחצית חשבתי שאנחנו יכולים לחזור. הרגשתי שמשהו עוצר אותנו ברמה המנטאלית. במחצית פשוט דיברנו על זה שגם אם ננצח וגם אם נפסיד, צריך לשחק את הכדורסל שלנו. שיחקנו במחצית הראשונה כאילו אנחנו לא רוצים להפסיד"

עוד אמר המאמן: "בחצי השני שיחקנו את הכדורסל שלנו: שוטף, כיף, אגרסיבי יותר. אצלי זה תמיד מתחיל בהגנה, וגם בקבוצה הזו. הכי חשוב שבקבוצה הזו יש שחקנים עם אישיות, והם לא נשברים. אתה במינוס 20 או 17 והקבוצה משחקת, היא לא נגמרת לך בידיים"

בקבוצה שיבחו בעיקר את טראוויס ווריק, שזכה בתואר השחקן המצטיין של המשחק. "ווריק היה זה שהביא את השינוי. בפתיחת הרבע השלישי, הוא קלע 7 נקודות תוך שתי דקות, וגרם לגלבוע/גליל להבין שמשהו השתנה בין המחציות" אמר אחד הגורמים במועדון. בקבוצה ציינו לטובה גם את ג'ורדן סווינג, שהתעורר בדיוק בזמן לעזור במהפך הגדול.

רמי הדר. צילום: זאב דיקמן

המצטיין של המשחק, ווריק, נראה בהחלט מאושר לאחר שריקת הסיום בהיכל: "כולנו כנראה ישנו במחצית הראשונה. לא אגלה מה רמי אמר במחצית המשחק, זה יישאר בחדר ההלבשה. בכל מקרה, זה לא כל כך מה הוא אמר אלא איך הוא אמר". ווריק התייחס גם לעיר באר שבע: "אני אוהב את האווירה כאן. זו עיר ספורט, בעיקר עם קבוצת הכדורגל. עוד לא הייתי במשחק, אבל אני חייב ללכת לאחד"

מי שבכל זאת לא היה מרוצה מהמשחק אמש הוא סטורם וורן. השחקן שעזר לקבוצה לעלות ליגה לא נמצא בתכניות המקצועיות. רמי הדר גילה כי הכוונה היא להנחית זר במקומו בימים הקרובים. וורן עצמו ישב בצד המגרש, רחוק מהספסלים של קבוצתו הנוכחית, שבקרוב תהיה קבוצתו לשעבר. ל-וורן יש מספר הצעות מהליגה השנייה בישראל וככל הנראה התחנה הבאה שלו תהיה קבוצה בליגה המשנית.

צילום: זאב דיקמן

מה שאיכזב את ראשי המועדון בערב המשמח היא כמות הקהל. לפני המשחק, דובר על כך שהיכל הקונכייה יהיה מאוכלס בכ-2,000 אוהדים אך לבסוף המספר האמיתי בקושי נשק ל-1,000. מנכ'ל הקבוצה, תומר ירון, נצפה במהלך המשחק כמה וכמה פעמים מסמן לקהל להתחיל לעודד, בעיקר ברגעים הקשים במחצית הראשונה. "המספר איכזב את כולנו, אין ספק. צריך לקרות פה לא מעט כדי שהקהל יתחיל להצביע בקביעות ברגליים. בדיעבד, אולי טוב שהמשחק התנהל כפי שהתנהל. הצופים בבית יכלו לראות קבוצה לוחמת, עם אופי, כזו שלא מוותרת. מקווים מאוד שזה מה שיגרום לאוהדים להגיע להיכל הקונכייה" אמרו במועדון.

אנקדוטה משעשעת קשורה לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'. במהלך המחצית הראשונה, התמקם דנילוביץ' ביציע יחד עם בעלי הקבוצה, כפיר ארזי. ראש העיר הספיק לצפות בתצוגה הנוראית במחצית הראשונה, אלא שאז יצא מההיכל ולא המשיך למחצית השנייה. "אם ככה נראינו בלעדיו, אולי עדיף שלא נזמין אותו למשחקים הבאים" התבדח אחד מאנשי המועדון בסיום.

רוביק דנילוביץ', חבל שלא נשאר. צילום: זאב דיקמן