כבר התחלנו לכתוב סיקור מסוג אחד, במחצית, אבל מזל שיש מחצית מסוג אחר, שמולידה סיקור מסוג אחר.

מחצית ראשונה חלשה אל מול יכולת נהדרת של האורחים מהגלבוע כבר כמעט שאיימה להפוך את הופעת הבכורה שלנו בליגת העל, בהיכל הקונכייה, לכזו שהיינו מעדיפים לשכוח. מחצית שנייה ענקית, בהגנה – אבל בעיקר בהתקפה, הביאה את המפנה במשחק, ואת הניצחון הראשון בתולדות המועדון בליגת העל.

צילום: זאב דיקמן

אבל עזבו אתכם רגע מהמחצית הראשונה. בואו נדבר על מה שהיה כ- 2 דקות לסיום, כששלשה של טיילור בראון שקבעה יתרון 78:67 הרימה את היציעים בקונכייה. מכאן האורחים עוד הצליחו לקזז מעט מההפרש, אבל לא הצליחו לשחזר את הקאמבק של הבאר-שבעים. ואיזה קאמבק זה היה.

סמאג' כריסטון, חנן קולמן, טראוויס ווריק, טיילור בראון וג'אקים דונלדסון עלו בחמישייה שלבשה לבן מול האדומים של הגלבוע. פתיחת המשחק הייתה צמודה, כאשר חנן קולמן מתכבד לקלוע את הסל הראשון בתולדות המועדון בליגת העל. ג'אקים דונלדסון וטיילור בראון היו אחראיים על השגת היתרון בדקות הפתיחה – 10:9, אבל כאן האורחים בריצת 15-2 בהובלת ג'יימס קלי נטלו את היתרון ועלו ל- 24:12 עד לסיום הרבע.

המומנטום של האורחים נמשך גם עם פתיחת הרבע השני, במהלכו עלו ליתרון שיא של 20 נקודות, 32:12. כריסטון התעורר וקלע נקודות חשובות, גלבוע גליל שוב עלתה לפלוס 22, אבל עד למחצית הצליחו קולמן וכריסטון לצמצם – 42:25 לאורחים אחרי 20 דקות.

הרבע השלישי נפתח בצורה אחרת לחלוטין. שחקני באר שבע, עם משחק הגנה אנרגטי במיוחד הלכו וצמצמו מההפרש, כאשר שחקן אחד השתלט על העניינים, טראוויס ווריק שמו, שסיים את המחצית הראשונה ללא נקודות אך התפוצץ עם רבע שלישי יוצא מן הכלל בו קלע 15 נקודות והחזיר את הקבוצה למשחק. היתרון של האורחים הלך והצטמצם, ורבע שלישי נפלא הסתיים רק ב- 59:51 לגלבוע גליל.

צילום: זאב דיקמן

המומנטום נמשך גם עם פתיחת הרבע האחרון. טיילור בראון פתח עם שלשה, ג'ורדן סווינג וגאק'ים דונלדסון קלעו בתוך הצבע, והיתרון של האורחים ירד לנקודה בלבד. בן אייזנהרט בטיפ קטן לסל מריבאונד התקפה הפך את התוצאה אחרי קרוב ל- 30 דקות שהיו בשליטה של האורחים מהצפון, ומכאן התחילה החגיגה האמיתית, כשחנן קולמן קלע במתפרצת, ג'ורדן סווינג הוסיף שלשה, והיתרון הלך וצמח, בדרך לסיומת הגדולה.

קולעי הנקודות: טיילור בראון 18 (7 רב'), טראוויס ווריק 17 (6 רב'), סמאג' כריסטון 16 (6 אס'), חנן קולמן 12 (8 רב'), ג'אקים דונלדסון 10 (9 רב'), ג'ורדן סווינג 8, בן אייזנהרט 2, עמית גרשון 1.