ארבעה ימים לסגירת חלון ההעברות – ובבאר שבע עובדים, ועוד איך.

ל'באר שבע נט' נודע כי עסקת ההעברה של דיא סבע לבירת הנגב עומדת על סף סגירה. אתמול (חמישי) נערכה פגישה בין נציגי השחקן לנציגי באר שבע, בה סוכמו מרבית הפרטים במסגרת ההסכם. תנאיו של סבע סוכמו ואילו מול מכבי נתניה ישנם פערים שהוגדרו כ"מינוריים ולא צפויים להפיל את העסקה".

במהלך אתמול, הוצף סבע בהודעות תמיכה מצד אוהדי באר שבע. לחלק מהאוהדים האדומים ענה סבע כי הוא מודה להם על התמיכה, וכרגע "הנושא תלוי בין המועדונים". על פי מקורות במכבי נתניה, השחקן עצמו לוחץ על הבעלים, אייל סגל, להשלים את העסקה והביע בפניו את רצונו לעבור לאלופת המדינה בשלוש השנים האחרונות. ההערכה היא כי מלבד סכום כסף רב, לנתניה יגיעו מספר שחקנים, כששמותיהם של גיא מלמד, ז'ולייאן סטו וניב זריהן עלו על הפרק.

זו לא תהיה הקדנציה הראשונה של דיא סבע בבאר שבע. בינואר 2011 הגיע השחקן, שאז נחשב לפוטנציאל גדול שעוד לא פרץ, ממכבי תל אביב לוסרמיל. בפרק הזמן הקצר הציג יכולת טובה וכבש שלושה שערי ליגה. למרות זאת, בעונה שלאחר מכן, לא קיבל קרדיט מספיק גדול ובקיץ 2013 עבר לבני סכנין, בה לא השאיר חותם. לאחר מכן, נמכר למכבי פתח תקווה ובה התחיל לפרוח. בקיץ 2014 נחת במכבי נתניה והפך לסמל, כאשר בכל עונה רמתו המקצועית עולה. בעונה האחרונה כבש 24 שערים והוכתר למלך שערי ליגת העל. למרות ניסיונות קדחתניים, לא הצליח למצוא קבוצה באירופה בחלון ההעברות הנוכחי.

במידה וההסכם ייחתם, מהלך זה יהווה חותמת נפלאה לחלון ההעברות שהתחיל בצורה רעה, אותה אף אוהד הפועל באר שבע לא דמיין. אלונה ברקת עובדת בימים האחרונים על מנת לתקן את אותן הטעויות ועד כה רשמה מספר הצלחות בדמות החתמתם של נייג'ל האסלביינק ואריק סאבו ושחרורו של דן איינבינדר לבית'ר ירושלים. חלון ההעברות יינעל סופית ביום שני, 17.9, בשעות הערב.

האסלביינק: "שואף לתארים"

הפועל באר שבע ערכה אתמול מסיבת עיתונאים לקראת המשחק במוצאי שבת באשדוד, במסגרת המחזור השלישי בליגת העל. נייג'ל האסלביינק דיבר לראשונה כשחקן האדומים ואמר: "באתי הנה כדי לזכות בתארים, מה שכבר עשו כאן בשנים האחרונות. אנסה להמשיך את היכולת של הקבוצה ולזכות בגביעים, זאת המטרה העיקרית שלי".

בכר, האסלביינק, סאבו ולויטה. צילום: זאב דיקמן

ברק בכר אמר: "אני רוצה לראות רוח חדשה בקבוצה, זה לא סוד שלא נראינו טוב בלשון המעטה והבנו שצריך לעשות שינוי, אותו אני רואה בימים האחרונים ומקווה לראותו גם ביום שבת". לרשות המאמן יעמוד סגל כמעט-מלא למשחק, כאשר כשירותו של לואי טאהא מוטלת בספק. אריק סאבו ונייג'ל האסלביינק צפויים לקבל דקות ראשונות, אך לא בטוח שיפתחו בהרכב. ההערכה היא שכ-4,000 אדומים ילוו את הקבוצה לאשדוד.