עידן חדש בהפועל באר שבע? אחרי מספר חודשים של משא ומתן, הוכרז הבוקר (ראשון) שיתוף פעולה ראשון מסוגו בישראל בין מועדון הפאר, אתלטיקו מדריד לבין אלופת המדינה, הפועל באר שבע.

מדובר בפרויקט שאמור להציב את הפועל באר שבע כמועדון הגדול בישראל, דרך פיתוח מחלקת הנוער והצמחת כישרונות צעירים שיעזרו לקבוצה בשנים הבאות. בין סעיפי ההסכם: חמישה מאמנים ספרדיים יתגוררו בישראל ויהיו האחראים על הוצאת הפרויקט לפועל כאן אצלנו. בנוסף, לאתלטיקו מדריד תהיה זכות ראשונים על שחקני הנוער שיגדלו בבאר שבע.

מסיבת העיתונאים עם אתלטיקו מדריד. צילום מסך

לאירוע ההשקה הגיעו מספר בכירים ממדריד, ביניהם מנכ'ל הקבוצה, מיגל אנחל. עידן עופר, העומד מאחורי הרעיון, פתח ואמר: "מיד אחרי ההצטרפות שלי לאתלטיקו, חשבתי כיצד אפשר להפוך את העניין שיהיה תועלת לכדורגל הישראלי. הגעתי לרעיון של הקמת אקדמיה לילדים ונוער-  יהודים וערבים כאחד, פה בישראל. אנחנו מקווים שאנחנו נוכל להביא את הניסיון ואת הידע של ספרד. אני מקווה שזה יביא להקמת עוד אקדמיות בישראל. לי, במיוחד, הנגב חשוב, הן מבחינת פיתוח והן מבחינת עסקים". עופר שיבח את אלונה וציין כי הוא "שמח להיות שותף לדרך שלך".

עוד מעידן עופר: "האקדמיה שאנחנו נקים תעניק לילדים ולנוער כלים מקצועיים וחינוכיים ברמות הגבוהות ביותר, שיכשירו אותם ככדורגלנים וכבני אדם. אחד הדברים שאני רוצה להתוות זה ששחקנים שיגדלו פה לא ישתמשו בכל מיני כלים לא ראויים. יש כאן שיתוף פעולה בין אתלטיקו ובין הפועל באר שבע, אבל יש גם תרומה כספית שלי אישית, שמסייעת לכל הפרויקט הזה לקרות"

מנכ'ל אתלטיקו, מיגל אנחל: "יש בינינו שיתוף פעולה מעבר לכדורגל. המטרה החשובה שלנו היא להקנות ערכים דרך הספורט. האקדמיה שלנו פתוחה לכל הדתות, לכל התרבויות ולכל הלאומים. אני מקווה שבעתיד שחקנים של הפועל ב"ש ישחקו בבוגרים של אתלטיקו מדריד"

אלונה ברקת: "אחרי יותר מעשור של התקדמות בקבוצה הבוגרת, אנו מבינים שצריכים לחשוב, לתכנן ולפעול גם בהסתכלות אסטרטגית קדימה. מי שמסתכל כך – מגיע למסקנה שטיפוח שחקנים מוכשרים היא דרך חשובה. מה שהשתנה מבעבר, זו היכולת לעשות זאת עם מועדון מפואר. אנחנו יוצאים למסע ארוך. זו קפיצת מדרגה למחלקת הנוער שלנו. יש לנו הזדמנות ללמוד מהידע האדיר והעצום שיש באתלטיקו. האקדמיה פתוחה עבור כל ילדי ישראל. כל מועדון שירצה לשתף אתנו פעולה, ימצאו את דלתנו פתוחה. בהצלחה"