הרבה פעמים אומרים על הכדורסל שהוא משחק מאוד נזיל, והמומנטום משחק בו תפקיד גדול יותר מבהרבה ענפי ספורט. המשחק הערב שהתקיים בקריית גת הוא ההוכחה לכך. למרות רבע רביעי נורא של הפועל באר שבע בני שמעון ובו קלעו 9 נקודות בלבד(!), הנסיעה חזרה לבאר שבע תהיה שמחה כי הביתיות תיסע יחד עם השחקנים באוטובוס.

צילום באדיבות הפועל באר שבע / בני שמעון

הרבע הראשון היה צמוד והסתיים ביתרון 21:24 לזכות באר שבע. ברבע השני, באר שבע "שמה גז" והצליחה לקלוע קצת יותר מחצי הנקודות של הרבע הראשון. נדמה שברבע הזה הכול הלך לסטורם וורן והחברים, ובמחצית לוח התוצאות הראה 39:50 לבאר שבע.

גם ברבע השלישי באר שבע שלטה. אם היה צריך להגדיר את המשחק של קריית גת (עד הרבע השלישי) במילה אחת, המילה בוודאי הייתה: בלאגן. השחקנים, שהתמודדו עד הבוקר עם סכנת אי-קיום המשחק עקב בעיות כלכליות, זרקו מחוץ לקשת כמעט בכל הזדמנות שהייתה להם ולמזלו של בורגר – ברגעי האמת הם לא צלפו פנימה. ברבע השלישי התוצאה הייתה 59:69 לבאר שבע.

ואז, הגיע הרבע האחרון. לא ברור מה קרה לבאר שבע בהפסקה, אבל השחקנים של בורגר פשוט לא עלו לפרקט. קריית גת עשתה מה שבא לה ובמהלך 6 דקות ברבע, הקבוצה לא קלעה ולו נקודה אחת! בזמן הזה, קריית גת לחצה על הגז אבל לא הצליחה לשבור מנטלית את באר שבע. היתרון אמנם זז לקריית גת לקראת הסיום, אבל באר שבע נשפה בעורף, הצליחה לחזור וגם לנצח את המשחק.

הסל המנצח היה של עמית גרשון. 43 שניות לסיום, כאשר קבוצתו בפיגור נקודה, גרשון קלע "מתחת לסל" והעניק 2 נקודות גורליות לאדומים. לאחר מכן, משחק מאוד מבולגן לא הניב נקודות לאף קבוצה ובסופו של דבר, אנתוני פישר נשלח לקו, קלע 2 זריקות – וקבע את תוצאת המשחק, 75:78

המאמן המנצח, יניב בורגר, אמר בסיום המשחק לערוץ הספורט: "אנחנו משחקים מול קבוצה מדהימה עם המון כלים, עם יכולת להעמיד הרכבים אינטסיביים. אולי העייפות היוותה פקטור ברבע הרביעי ולכן נראינו כמו שנראינו. המומנטום התחלף ואנחנו צריכים ללמוד מזה, כי כל המשחקים נגדם בסוף מגיעים לניצחונות על הבאזר, ככה יהיה גם בהמשך הסדרה. אני שמח על המהלך שעשה עמית גרשון בסוף"