ההתאחדות לכדורגל החליטה על האצטדיונים בהם תארח נבחרת ישראל את משחקיה בבית G במוקדמות אליפות אירופה 2020, הכולל את נבחרות פולין, אוסטריה, סלובניה, מקדוניה ולטביה.

שניים מתוך חמשת משחקי הבית של הכחולים-לבנים ייערכו באצטדיון 'טוטו טרנר'. מדובר במשחק נגד הנבחרות הפחות-מושכות על הנייר: מקדוניה ולטביה. מקדוניה תגיע לבאר שבע ביום חמישי, ה-5.9.2019 ואילו לטביה תתארח באצטדיון האדום חודש לאחר מכן ביום שלישי, ה-15.10.2019.

צילום: זאב דיקמן

הנבחרת, בהדרכתו של האוסטרי אנדי הרצוג, תפתח את הקמפיין בשני משחקי בית חשובים מול סלובניה ואוסטריה באצטדיון 'סמי עופר' ואילו משחק הבית האחרון, שיהיה הלפני-אחרון בקמפיין, יתקיים באצטדיון 'טדי' שבירושלים מול נבחרת פולין.

חלק מאוהדי הכדורגל בעיר הביעו אכזבה לנוכח העובדה ששתי הקבוצות מהדרגים הנמוכים יגיעו להתארח ולא נבחרת פולין החזקה. על כך הגיב גורם בהתאחדות: "אנשינו מודעים לעוצמה של 'טוטו טרנר' ובטוחים שמדובר באחד האצטדיונים הביתיים ביותר בארץ. יחד עם זאת, תכולתו מעטה ביחס ל'סמי עופר' ו'טדי' ועל כן אנו סבורים שלמשחקים האחרים יש פוטנציאל קהל שיעלה על 16,000 צופים"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, משה 'שינו' זוארץ, הגיב על השיבוץ: "השקענו מחשבה רבה בבחירת האצטדיונים מתוך רצון שהנבחרת תזכה לתנאים המקצועיים הטובים והמתאימים ביותר וכדי לאפשר לאוהדים הנמצאים בכל מקום במדינה ליהנות מהנבחרת ולתמוך בה. הצוות המקצועי היה שותף להחלטה כמובן ואין לי ספק שאם הדברים יעבדו טוב על כר הדשא החגיגה ביציעים תהיה מושלמת. בימים הקרובים נסיים את העבודה על מחירי המנויים והכרטיסים למשחקי הנבחרת וגם בהיבט הזה נצא עם בשורה אמתית. היה חשוב לנו שהנבחרת תגיע לכל מקום מרכזי בארץ"

גם הנבחרת הצעירה צפויה לארח בבאר שבע

השבוע התקיימה הגרלת מוקדמות אליפות אירופה 2021 בהשתתפות הנבחרת הצעירה של ישראל. ל'באר שבע נט' נודע כי בניגוד לשיבוץ המשחקים של הנבחרת הבוגרת, בהתאחדות לכדורגל מעוניינים לשחק באצטדיון בבאר שבע את המשחקים הגורליים מול הנבחרות מושכות הקהל.

הנבחרת הצעירה הוגרלה לבית עם ספרד, מקדוניה, מונטנגרו, איי פארו וקזחסטן. בימים אלה מתקיימים דיונים האם לארח את נבחרת ספרד בבאר שבע, שכן בהתאחדות מעריכים שהמשחק לא ימשוך יותר מ-16,000 אוהדים. המשחק מול ספרד צפוי להתקיים ב-19.11.2019 וההודעה על שיבוץ האצטדיונים תצא בקרוב. בכל מקרה, אם המשחק מול ספרד לא יתקיים בבירת הנגב, לפחות שני משחקים אחרים של הנבחרת הצעירה צפויים להיערך בעיר.