אירוע יוצא דופן בחומרתו התרחש ביום שישי האחרון במסגרת משחק בליגה ג' דרום בין הפועל שדרות ל-מ.כ באר שבע.

תחילתה של התקרית בדקה ה-85 במצב של 1:3 ל-מ.כ באר שבע. רון אלבז (שדרות) ואדיר אברהם (באר שבע) החלו להתקוטט ביניהם. שופט המשחק חש מיד לעברם ושלף שני כרטיסים אדומים. אלבז לא קיבל את ההרחקה בשלוות נפש וביצע מיד לאחר מכן מעשה חמור.

השחקן המארח ניגש לדגל הקרן, עקר אותו ממקומו והכה עמו בחוזקה את אברהם. מעוצמת המכות, הדגל נשבר. לאחר פעולה זו, העניינים יצאו משליטה וכר הדשא הפך להיות דומה לזירת היאבקות: שחקנים ואנשי צוות משתי הקבוצות החליפו ביניהם מהלומות והשופט החליט כי לא ניתן לחדש את המשחק.

המצולמים לא קשורי לכתבה. צילום: פייסבוק מ.כ באר שבע

שתי הקבוצות, כמו גם אלבז ואברהם, נשפטו בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. רון אלבז ספג עונש כבד: הרחקה לשנה מהמגרשים, כאשר חצי השנה הראשונה היא בפועל וחצי השנה השנייה היא על תנאי. במידה ויעבור עבירה דומה – העונש יופעל. אלבז נכח בדיון והביע חרטה על המעשה: "מה שעשיתי לא מתקבל על הדעת, זו בושה. הקבוצה והכדורגל חשובים לי. מצטער"

בנוסף לעונש הפרטני, נגזר על עירוני שדרות עונש קבוצתי: ממאזנה הופחתה נקודת ליגה והמועדון נקנס ב-2,500 שקלים. הדיין, נועם ליובין, גזר עונש על תנאי של הפחתת שלוש נקודות, במידה ושוב אחד ממשחקי הקבוצה יתפוצץ עקב אלימות. במועדון גינו בחריפות את המעשה. מספר שעות לאחר האירוע, התפרסמה הודעת גינוי בעמוד הפייסבוק שלהם. כמו כן, נציג המועדון בדיון בבית הדין אמר: "אלבז הושעה מכל פעילות מיד לאחר האירוע. אימון הקבוצה היום (חמישי) יבוטל ובמקומו תתקיים פעילות של תרומה לקהילה"

אדיר אברהם מ-מ.כ באר שבע ספג עונש השעיה של חמישה משחקים. ליובין טען בפסק הדין כי מי שהחלו את המהומה היו אמנם אלבז ואברהם, אך לטענתו: "גם לאחר התקיפה, האירוע היה יכול להיעצר אבל במקום זאת התפתחה קטטה שבסיומה המשחק הופסק" ובכך הטיל את האחריות גם על אנשי באר שבע. בשל כך, גזר ליובין קנס של 2,000 שקלים על מועדון מ.כ באר שבע. גם לקבוצת האורחת הופחתה נקודת ליגה בפועל וכן נגזר עונש על תנאי של הפחתת 3 נקודות במידה ואחד ממשחקי הקבוצה יתפוצץ עקב אלימות. בנוסף קבע הדיין כי תוצאת המשחק, שכאמור הייתה 1:3 לבאר שבע בעת פיצוץ המשחק, תשתנה ל-0:0 ואף קבוצה לא תקבל נקודה.

משחק נוסף שפוצץ ביום שישי האחרון בליגה ג' התקיים באצטדיון וסרמיל. מכבי באר שבע הובילה 0:1 על מ.ס צעירי אלהושאלה. בדקה ה-23, שני שחקני אלהושאלה פעלו באלימות כלפי שחקני באר שבע והורחקו מכר הדשא. בעקבות ההרחקות, מספר אנשי צוות ושחקנים אורחים הקיפו את צוות השיפוט ואחד מהם אף אחז בצווארו של אחד מעוזרי השופט. עוזר השופט הנוסף ספג שקית גרעינים מלאה לפניו וספג איום מאוהד של אלהושאלה שנכנס לכר הדשא.

המקרה הובא לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, אך הנאשמים טענו כי השופט טעה בזיהוי של שחקנים וכי חלק מאלה שעומדים לדין לא היו מעורבים. הדיין ישראל שמעוני דחה את גזר הדין וביקש לזמן בשבוע הבא את השופט הראשי ואת עוזר השופט שטען כי אחזו בצווארו על מנת לדון מחדש בתקרית.

הסיפור מזכיר לנו משהו שקרה באקוודור (אסור להשוות)