הפועל באר שבע גברה הערב 0:1 על בית'ר ת'א רמלה ועלתה בקושי לשמינית גמר גביע המדינה.

בדקה השמינית מצב טוב לעדן בן בסט, שקיבל מסירה לתוך הרחבה מנייג'ל האסלביינק, אך נבלם על ידי ההגנה האורחת. עשר דקות לאחר מכן, חנן ממן פרץ באגף והשאיר כדור נהדר לבן בסט, אך החלוץ חשב כי מאחוריו יש שחקן אדום ודילג מעל הכדור במקום לבעוט למסגרת. דיא סבע התעורר לאחר חצי שעה של משחק, ניער מעליו שני מגנים והגביה כדור חד, אך מהמהלך הזה יצאה רק קרן שלא הניבה הזדמנות ממשית לכיבוש. למרות שליטה אופטית, שחקני באר שבע לא הצליחו לסכן את השער של עומר כץ והתוצאה נותרה מאופסת בסיום המחצית הראשונה. האוהדים הביעו את דעתם על המשחק החלש וליוו את השחקנים בשריקות בוז בירידה לחדר ההלבשה.

נייג'ל האסלבנק ודיא סבע. צילום: זאב דיקמן

ברק בכר שלח למערכה את מאור מליקסון במחצית השנייה, אך באר שבע המשיכה באותו קו בדיוק: ניסיונות לפרוץ את הבונקר האורח, ללא הצלחה. רק בדקה ה-58 הגיעה הזדמנות ראשונה, כאשר עדן בן בסט בעט מחוץ לרחבה למסגרת היריבה, אך הכדור היה חלש, לא מדוייק ונקלט בידיו של השוער כץ. הזדמנות גדולה לבית'ר ת'א רמלה בדקה ה-72 לאחר שיוג'ין אנסה בעט מתוך הרחבה אך הכדור נבלם בידי ההגנה הבאר שבעית. אנסה ניסה את מזלו שוב שלוש דקות לאחר מכן, אך בעט חלש לידיו של אריאל הרוש. בדקה ה-77 ניב זריהן קיבל כדור על מגש של כסף ממאור מליקסון, אך בעט ברשלנות מחוץ למסגרת כשהיה במצב 1 על 1 מול עומר כץ. השחקנים של באר שבע נראו כבויים ומי שיכלו לעקוץ היו דווקא האורחים אך הזמן החוקי הסתיים ללא שערים והמשחק נגרר להארכה.

צילום: זאב דיקמן

דיא סבע ניסה לאיים מרחוק בדקה ה-94 אך הכדור שלו התעופף מעל המשקוף. גם יוג'ין אנסה ניסה את מזלו מרחוק בדקה ה-99, אך גם הכדור שלו נבעט מעל למסגרת. גם בתום המחצית הראשונה של ההארכה, שתי הקבוצות לא השכילו לכבוש. בן שהר, שנכנס בהפסקת ההארכה, סחט הצלה משוערה של תל אביב רמלה עשר דקות לתום ההארכה. שלוש דקות לאחר מכן, גם ערבובייה ברחבה לא הועילה ומתן אוחיון שניסה לעזור בהתקפה עט החוצה. שחקני בית'ר תל אביב רמלה כבר ראו את הפנדלים וחשבו שאפשר לעשות סנסציה ענקית, אבל בדקה ה-119 ניב זריהן בישל נהדר לדיא סבע בתוך הרחבה. החלוץ, שהיה לא טוב לאורך כל המשחק, לא התבלבל וכבש את שער הניצחון של באר שבע.

הגרלת שמיני הגמר תתקיים מחר בשעה 18:00. בשלישי תפגוש באר שבע את מכבי תל אביב באצטדיון בנתניה.