על כך שאריאל הרוש אינו מרוצה ממעמדו החדש כשוער ספסל בהפועל באר שבע אין עוררין. השוער, שטען כי לא הבין מדוע דווקא הוא שילם באפודתו כ"בוצע זעזוע" בקבוצה, לא שיחק כבר שבעה משחקים.

דווקא במדי נבחרת ישראל, הראה כי כוחו ועוד איך במותניו. לולא ההצגה של ערן זהבי, שכיכב עם שלושער בניצחון 2:4 על אוסטריה, הרוש היה זוכה בתואר איש המשחק. לפחות שתי הצלות נהדרות שלו נרשמו במהלך המשחק, כאלה שלא רואים גם ברמות הגבוהות באירופה. ההצלות הללו עזרו, בסופו של דבר, לנבחרת ישראל לרשום את אחד מניצחונותיה הגדולים ביותר.

אריאל הרוש. צילום: זאב דיקמן

למרות התצוגה הטובה, גורמים בבאר שבע לא הסתנוורו. בכליי תקשורת נטען כי הרוש יחזור מהנבחרת לאותה עמדה ממנה יצא – השוער השני. בעוד שמאמן הנבחרת, אנדי הרצוג, החליט לתת להרוש את הקרדיט למרות שהוא לא משחק באופן סדיר בתקופה האחרונה, ברק בכר בחר להמשיך עם אוהד לויטה, שמציג יכולות נהדרות ביחס לאלו שהרוש גילה במשחקי הליגה האחרונים בהם שיחק.

סיכוייו של הרוש להישאר כשוער שני בעונה הבאה היו קלושים ביותר, אך היום נדמה כי נחתמה סופית עזיבתו של השוער. בראיון שהעניק ל"ידיעות אחרונות" סיפר הרוש על הרגשתו לאחר המשחק הנהדר של הנבחרת, על איך השחקנים האוסטרים שיבחו אותו על יכולתו ועל התגובות מאוהדי הכדורגל הישראלים. אבל נדמה כי היה לו חשוב גם לשפוך אור, יותר מדיי בוהק, על המתרחש בבירת הנגב.

"עברתי תקופה קשה, הכי קשה בקריירה שלי. בכר בחר לספסל אותי בלי סיבה, ועכשיו לויטה עושה עבודה טובה. אתה לא מבין איזו תקופה לחוצה עברתי לפני הזימונים" שיתף הרוש את קוראי העיתון והמשיך "בתוכי יש משהו כבוי ועצוב, תסכול שאני לא יודע מה לעשות אתו. אני בן שלושים ועברתי הרבה בקריירה שלי, ולכן אמרתי לעצמי שאעבור גם את זה, לא אשבר, ואכבד את המערכת. שמחתי מאוד כשהקבוצה ניצחה, אבל מבפנים הרגשתי שאני מת"

אבל דיבורים לחוד ומציאות לחוד, כי ממש בהמשך הריאיון, בוחר השוער לא לכבד את המאמן שלו: "לא יודע מה לא עשיתי טוב, אני לא חושב שניתן היה להאשים אותי במצב הקבוצה. הקבוצה לא הייתה בתקופה טובה, והזעזוע של בכר היה על הגב שלי. אני מקצוען ומבין שגם מאמן עושה טעויות, אבל מקבל כל החלטה. דיברתי עם בכר פעם או פעמיים, הוא אמר לי שינסה לעזור לי לקראת הנבחרת, אבל זה לא קרה" אמר. עוד טען הרוש כי בכר לא שלח לו הודעת "בהצלחה" לפני משחקי הנבחרת, בניגוד לאלונה ברקת ואסי רחמים. כמו כן, אמר באופן חד משמעי כי הוא לא ימשיך בבאר שבע כשוער שני.

מספר שעות לאחר פרסום הריאיון, שכצפוי עורר הדים ותגובות זועמות מפי אוהדים ברשתות החברתיות, שחרר הרוש התנצלות: "אני רוצה להבהיר שאני רוצה להתנצל בפני ברק והמועדון. לא הייתה לי כוונה לפגוע באיש, בוודאי לא בברק ובטח לא בחבריי לקבוצה. לדעתי הדברים שלי הוצאו מהקשרם וחוברו לכותרת, אבל לא נאמרו כדי לפגוע באיש, בוודאי לא בקבוצה שאני משחק".

מצא את ההבדלים

מספר דקות לאחר פרסום ההתנצלות הזו, נמחקה התגובה מהעמוד הרשמי שלו ופורסם סטטוס חדש, שממנו הושמטה השורה בה מאשים הרוש את כותב הראיון ב"הוצאת דברים מהקשרם". בבאר שבע ככל הנראה לא ינקטו בצעד משמעותי נגד השוער, אך זה בוודאי לא יועיל לו בחזרה לבין השערים באצטדיון "טוטו טרנר". עמדת השוער תעבור שינוי בקיץ, כשההערכה היא שבבאר שבע ילכו בכל הכוח על שוערה הצעיר של מ.ס אשדוד, יואב ג'רפי, שלא ימשיך עם הקבוצה בליגה השנייה, במידה והאשדודים אכן ירדו בתום העונה. לויטה צפוי להישאר.