כמעט מדליה: לוחמת הקראטה, רותם עפרוני מ"מועדון ווסט קוסט מיתר" הייתה רחוקה קרב אחד ממדליה באליפות אירופה לבוגרים שנערכה בשבוע החולף בגוודלחרה, ספרד.

רותם עפרוני. צילום פרטי

רותם התמודדה בקטגוריית משקל עד 55 ק"ג. בסיבוב הראשון קיבלה הגרלה קשה בדמות אמילי ת'וי הצרפתייה, שזכתה בעבר במדליות זהב באליפות עולם ואירופה ונחשבה ליריבה עדיפה על רותם. בקרב עצמו, הצליחה רותם לגבור על ת'וי להפתעת אנשי הענף ועלתה לסיבוב הבא בו ניצחה יריבה מבוסניה והרצגובינה.

בשלב רבע הגמר הודחה על ידי טובה יאקאן מטורקיה, שלבסוף זכתה במדליית הכסף בתחרות. עפרוני נשרה לבית התנחומים, אך הפסידה בו ליריבה בולגרית ובכך פספסה הזדמנות להעפיל לקרב על מדליית הארד. זכייה במדליה בתחרות הזו הייתה מגדילה משמעותית את סיכוייה להשתתף במשחקים האירופאיים שיתקיימו בקיץ במינסק. את עפרוני מאמן מוטי אשכנזי.

כשנחתה בארץ, הופתעה עפרוני מקבלת הפנים החמה שהכינו לה חבריה מהמועדון ומהבית בנמל התעופה בן גוריון. עפרוני אמרה ל"באר שבע נט" לאחר התחרות: "זה ההישג המשמעותי הגדול שלי עד כה. ההגרלה לא היתה לטובתי ואפילו היתה בין הקשות. בכל זאת, הצלחתי לבצע את מה שתכננתי ולהתמודד מול יריבות קשות ומנוסות. זה נותן לי הרבה ביטחון ומוטיבציה להמשך וזו גם ההוכחה שההשקעה ההתמדה והאמונה משתלמת. אני מכוונת הכי גבוהה ומתכננת להגיע לשם צעד אחר צעד".

קבלת פנים חמה בנתב'ג. צילום: פרטי

לוחמת נוספת שהשתתפה בתחרות היא דיאנה פטרסקו מבאר שבע, שהתמודדה במשקל עד 61 ק"ג. למרות שהפסידה בשני הקרבות שבהם התחרתה, פטרסקו סיימה את התחרות במקום התשיעי. בקרב הקבוצתי, נורבגיה ניצחה את נבחרת הבנות של ישראל (בהשתתפות פטרסקו ועפרוני) בסיבוב הראשון.