אליפות העולם בקראטה 2018 תצא לדרך ביום שלישי הקרוב במדריד. משלחת ישראלית שכוללת חמישה לוחמים בקרבות יחידים תמריא היום לספרד במטרה להתקדם הכי רחוק בטורניר ולנסות להשיג את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2020, בה לראשונה יהפוך הקראטה לענף אולימפי.

המשלחת הישראלית, בהצלחה!

דיאנה פטרסקו (28) תתמודד במשקל עד 61 קילוגרם. פטרסקו מבאר שבע מגיעה לטורניר בכושר טוב. לפני כחודשיים, זכתה בשתי מדליות בתחרות בצ'כיה. במשקלה הגיעה למקום השלישי ואת מדליית הזהב קטפה בקטגוריית משקל פתוח. פטרסקו, אשר מתאמנת במועדון רוגוז'רסקי דוג'ו בבאר שבע, היא אלופת ישראל בארבע השנים האחרונות.

מי שמנהל את מועדון רוגוז'רסקי דוג'ו הוא פרדרג (פדה) רוגוז'רסקי, שמעבר לחניכיו, יחזיק אצבעות בעיקר לבנו – מטיה. הלוחם בן ה-20 יתחרה בקטגוריית משקל עד 84 ק'ג. רוגוז'רסקי הבן זכה בתחילת השנה במדליית זהב באליפות באר שבע, באותה אליפות בה זכתה גם פטרסקו במקום הראשון.

לוחמת נוסף שתתמודד בבמה היוקרתית היא רותם עפרוני (22) ממיתר. עפרוני, שמחזיקה כיום בתואר אלופת ישראל, תתמודד במשקל עד 55 ק'ג, ותשתף פעולה עם דיאנה פטרסקו בקרב הקבוצתי. מי שיתלווה למסע של הנבחרת הוא מאמנה האישי של עפרוני, מוטי אשכנזי, מנהל המועדון הקראטה של מיתר.

בראיון לפני ההמראה, סיפר אשכנזי על התחרות: "מי שיגיע למדליה באליפות העולם מגדיל מאוד את סיכוייו לרשום הופעה היסטורית באולימפיאדה. זו אחת התחרויות הכי חזקות שהיו אי פעם, גם בגלל שהיא נחשבת לקריטריון לאולימפיאדה וגם בגלל שרשומים בה לוחמים מ-146 מדינות, שהכי קרוב לזה עד כה היה באזור ה-120. יש הרבה יותר משתתפים והפייט הרבה יותר חזק".

באשר לחניכתו האישית, רותם עפרוני, המאמן מקווה כי היא תצליח להגיע לשמינייה הראשונה: "אליפות העולם מתקיימת פעם בשנתיים, ככה שכבר שנתיים אנו מתכוננים לזה. רותם דורגה לאחרונה שביעית באליפות בקנה מידה עולמי, זה דיי קרוב למה שאנחנו הולכים לחוות השבוע. ממקום שמונה ומעלה זה הולך להיות הישג מטורף עבורנו ולשם אנחנו שואפים"

המשלחת הישראלית מתאמנת במסגרת קבוצתית מספר חודשים, אך מרבית העבודה נעשית עם המאמנים האישיים. אשכנזי מעריך כי סיכוייה של המשלחת הישראלית להגיע לפודיום לא גבוהים: "לאור החוזק של התחרות, נראה כי אם לא הצלחנו עד עכשיו להשיג מדליה – זה לא יהיה קל יותר בתחרות הנוכחית".

מלבד שלושת הלוחמים מהדרום, יתמודדו באליפות העולם שני ספורטאים ישראלים נוספים בקרבות היחידים: אחמד אבו באסל (84+ ק'ג) ודינה לונצ'יץ' (68+ ק'ג) וכאמור נבחרת ישראל תשלח נציגים לקרבות הקבוצתיים הן בגברים והן בנשים. אליפות העולם בקראטה תהיה התחרות הגדולה ביותר בענף זה אי פעם – למעלה מ-1,200 לוחמים מ-146 מדינות יעלו על המזרן במדריד במטרה להיות אלופי העולם.