2,200 אוהדים, ואנחנו לא יכולים להגיד שספרנו אותם אחד-אחד, היו שותפים לחגיגת הכדורסל הגדולה שנראתה הערב בקונכייה. הפועל תל אביב הגדולה הגיעה להיכל, אבל על הפרקט הופיעה קבוצה גדולה אחרת, קראו לה הפועל באר שבע / בני שמעון, שרשמה את אחת מתצוגות הכדורסל הגדולות בתולדותיה.

צילום: נווה סגל

פתיחת המשחק לא הזכירה כלל את מה שהיה כאן רק לפני שבוע. בעוד גלבוע / גליל ידעה לפתוח בצורה דומיננטית, הפעם הפתיחה הייתה כולה של האדומים. שלשת של טיילור בראון ועוד שתיים של טראוויס ווריק קבעו יתרון 11:3, ולמרות מיני קאמבק של הפועל ת"א – הפער הגבוה נשמר בעיקר בזכות יכולת טובה של סמאג' כריסטון. 4 דקות לסיום הרבע כבר עמדה התוצאה על 21:11, הפועל ת"א בריצת 9-0 איימה להפוך, אבל סיומת נהדרת של ג'ורדן סווינג שקלע סל במתפרצת, הוסיף חטיפה מהירה וקלע עוד שתיים קלות, קבעה 29:20 בסיום הרבע הראשון.

האורחים הצליחו להתקרב למינוס 8 בפתיחת הרבע השני, אבל מטר השלשות האדום נמשך עם אחת של סווינג ועוד אחד של טיילור בראון שקבע 35:25. אלאדה אמינו האורח ניצל את הדומיננטיות שלו בצבע כדי לצמצם את ההפרש ל- 36:31 בלבד, אבל שוב – שתי שלשות, הפעם של ג'ורדן סווינג וטראוויס ווריק קבעו 42:31. שתי התקפות מאוחר יותר החטאה של כריסטון מחוץ לקשת הסתיימה בפולו-דאנק אדיר של טראוויס ווריק, והפער הדו-ספרתי נשמר עד הירידה למחצית: 52:39.

דאלאס מור מול טראוויס ווריק (איציק קדוש באדיבות one.co.il)

מי שדמיין מהפך במחצית השניה, התבדה כבר בדקות הפתיחה של הרבע השלישי, כשטראוויס ורויק צלף שלשה חמישית וסמאג' כריסטון הוסיף אחת נוספת – 60:39. ג'אקים דונלדסון השלים ריצת 12-0 ויתרון ענק של 26 נקודות, האורחים הורידו ל- 20, אבל כריסטון עם שלשה משוגעת וטיילור בראון עם דאנק ממש בסיום הרבע שמרו על פער מבטיח – 81:59.

שלשות של בראון וסווינג, משפט שכבר כתבנו כאן פעם או פעמים למעלה יותר, פתחו את הרבע האחרון והקפיצו ל- 87:61. נקודות של כריסטון כבר קבעו את יתרון השיא של הערב – 27 נקודות, אבל גם אם זה היה נגמר בזה, היינו מסתפקים. הקפטן אוהד כהן עלה מהספסל וקלע סל בכורה בליגת העל, ג'אקים דונלדסון שבר את מחסום ה- 100 עם דאנק ענק, וכל שהיה חסר לחגיגה הגדולה על הפרקט הוא שבירת שיא 21 השלשות במשחק אחד – הגבוה בתולדות ליגת העל. האדומים הסתפקו ב- 18 בלבד, אבל בהחלט השאירו טעם של עוד לפעם הבאה. 105:73 ענק בסיום.

רמי הדר (איציק קדוש באדיבות one.co.il)

קולעי הנקודות: טיילור בראון 24 (7 רב', 8 חט'), סמאג' כריסטון 21 (8 אס'), טראוויס ווריק 20 (6/8 ל- 3), ג'ורדן סווינג 17, ג'אקים דונלדסון 12, חנן קולמן 7, אוהד כהן ורם אליאספור 2 כ"א. שיחקו ולא קלעו: עמית גרשון, בן אייזנהרט, עדי כהן סבן.