הפועל באר שבע ממשיכה להיראות רע, אפילו רע מאוד. בנס הצליחו חניכיו של ברק בכר לחלץ הערב נקודה מאצטדיון 'טוטו טרנר', שכבר מזמן לא המבצר שהורגלנו אליו בשלוש השנים האחרונות.

היהלומים מנתניה פתחו בבליץ' שלא נראה בטרנר הרבה זמן. אחד האוהדים תיאר זאת "אפילו אינטר לא שכבה עלינו ככה במחצית הראשונה". בדקה ה-15 באה על שכרה. החלוץ פאטוס בצ'יראי נפנף מעליו את דור אלו (חלש מאוד) ומראוון קבהא והקפיץ באלגנטיות מעל לויטה, שהראה יכולת טובה בהופעה מפתיעה בהרכב – 0:1 מוצדק. שלוש דקות לאחר מכן, בזמן הגבהת כדור קרן, אלי חכמון ראה ש-ורגוץ' דחף את ג'ון אוגו ושרק לפנדל. בן שהר תרגם את המתנה לשער שוויון – 1:1.

מאור מליקסון. צילום: זאב דיקמן

מאותה דקה, מכבי נתניה התעללה בהפועל באר שבע. רק במזל הקבוצה של דראפיץ' וברדה לא החזירה מהר מאוד את היתרון. שחקני נתניה, בראשות בצ'יראי ועלי מוחמד, לא נתנו מנוחה להגנה הבאר שבעית, והקהל הגיב בהתאם עם שריקות בוז צורמות. ברק בכר, שתיאר לעצמו שקבוצתו לא תצליח לעמוד בלחץ, הכניס למערכה את שיר צדק והוציא את ניב זריהן. הקשר לא היה במיטבו עד להוצאתו בדקה ה-35 והקהל הגיב בשריקת בוז לנוכח החילוף ההגנתי.

למרות מחאת הקהל, מהרגע שבכר הכניס את צדק והפך אותו, את אלחמיד וקבהא לשלישיית בלמים – הלחץ הנתנייתי נרגע והקבוצות ירדו למחצית בשוויון. בדקה ה-53, טעות קשה של דני עמוס סידרה לבן שהר מצב קורץ מול שער ריק. שהר, שעצר את הכדור כ-10 מטרים מהשער, החליט לנגוח ממצב קשה במקום לעצור על החזה ולבעוט לשער החשוף והכדור חלף ליד הקורה. עוד החמצה נוראית של שהר, שפשוט לא מצליח לחזור לעצמו, חרף כיבוש הפנדל.

היה פנדל? צילום: זאב דיקמן

שתי דקות מאוחר יותר, בצ'יראי המשיך לעשות מה שהוא רוצה. כשהוא מושך לעברו שני בלמים, הכניס ביניהם כדור נהדר ישירות לגבי קניקובסקי, שהיה לבדו מול לויטה. למזלם של אוהדי באר שבע, קניקובסקי בעט רע היישר לגופו של לויטה. שחקני נתניה המשיכו להיות העדיפים כשמן העבר השני, הבאר שבעיים נראים חסרי אונים. שיר צדק טעה בצורה חמורה בדקה ה-81 ואיפשר לבצ'יראי לדהור כל הדרך לעבר השער, אך החלוץ החמיץ. בסיום, 1:1.

בשבוע הבא תפגוש באר שבע את הפועל תל אביב באצטדיון 'המושבה'

המבצר כבר לא מבצר. צילום: זאב דיקמן