לאן זה עוד יכול להידרדר? הפועל באר שבע הודחה הערב מגביע המדינה לאחר הפסד מביש בדו-קרב פנדלים למכבי נתניה.

ברוך שובך בן תורג'מן. צילום: זאב דיקמן

השחקנים של ברק בכר, שסופרים משחק שלישי ללא ניצחון, איבדו הערב את הסיכוי היחיד להמתיק את הגלולה המרה של העונה הזו. ברק בכר בחר לפתוח בהרכב תמוה שכלל את הצבתו של קווין טאפוקו, שמתאמן עם הקבוצה יומיים בלבד, במקומו של ג'ון אוגו. גם עדן בן בסט, שלא קיבל קרדיט העונה, פתח במקום בן שהר.

המחצית הראשונה הייתה בשליטת המארחים אבל ללא מצבים מיוחדים ליד השערים, מלבד בדקה ה-39. מוטי ברשצקי בעט כדור חד, אריאל הרוש הדף, והויבך מצא עצמו מול שער ריק אך הופתע מהכדור שננגח מעל השער. גם המחצית השנייה לא הייתה משופעת באירועים, עד הדקה ה-70.

בן ביטון. צילום: זאב דיקמן

קווין טאפוקו וניקולס אולסק החליפו מספר דחיפות ביניהם. השופט הרביעי סימן לשופט המרכזי, אוראל גרינפלד, כי אולסק חנק את טאפוקו, מה שלא באמת קרה. גרינפלד ניגש לשנייהם ושלף לכל אחד כרטיס צהוב, אך זה היה הכרטיס הצהוב השני של אולסק, שהורחק מכר הדשא. מאותו רגע, למרות יתרון מספרי על כר הדשא, הפועל באר שבע לא הצליחה לייצר מצבים, מלבד כדור חזק של דיא סבע שננעץ במשקוף והחמצה גדולה של בן שהר בדקה ה-120.

בדו קרב הפנדלים באר שבע המשיכה להראות את חולשתה. מאור מליקסון ומראוון קבהא החמיצו שני פנדלים. מי שהתכבד להיות השחקן שכובש את הפנדל שהעלה את נתניה היה לא אחר מאשר גיא מלמד, שעזב בתחילת השנה את הפועל באר שבע. זו הפעם השנייה שמלמד אחראי על ניצחון על באר שבע העונה, לאחר שבסיבוב הראשון כבש לזכות היהלומים את השער שהכריע את המשחק.

לברק בכר יש המון חושבים לעשות, ונראה כי ההדחה תגרום למהפכה שאותה מתכנן המאמן לקרות הרבה יותר במהרה. מי האמין שבאמצע חודש ינואר המשימה המרכזית של ברק בכר תהיה השגת הכרטיס לפלייאוף העליון?

קווין טאפוקו. צילום: זאב דיקמן