אתם רגילים לשמוע על הליגיונרים מונאס דאבור, תומר חמד וליאור רפאלוב, אבל את מדינת ישראל מייצג נאמנה באמריקה הקשר ההתקפי, משה פרץ (24), שגדל ביישוב שמעה שבמועצה האזורית הר חברון ולמד בעומר ובמיתר.

משה פרץ

בילדותו, רשם פרץ הופעות במכבי והפועל באר שבע, אך בגיל הנוער לבש את המדים הצהובים-שחורים של בית"ר ירושלים. בשנת 2015 החליט להגשים את חלומו להיות כדורגלן מעבר לים – ונחת בארצות הברית.

במשך שלוש שנים שיחק בליגת המכללות השנייה בארצות הברית בקבוצת קולורדו מאבריקס שבאוניברסיטת “מסה”. בתקופה זו, הצליח לנכס לעצמו הישגים אישיים רבים, כשהבולט בהם הוא קביעת שיא מועדון של עשרה בישולים בעונה. בשנה האחרונה עבר לשחק באוניברסיטת דנבר ורשם סטטיסטיקה מרשימה של שלושה כיבושים ושישה בישולים ב-12 משחקים.

בטוסון מכריזים על הרכש החדש והראשון של הקבוצה

בחודשים האחרונים קיבל הצעה לחוזה מקבוצת פיניקס רייזיינג מהליגה השנייה. אחד מבעלי הבית של הקבוצה הוא אגדת הכדורגל, דידייה דרוגבה. כשהגיעה ההצעה, העדיף פרץ לוותר על ההצעה בגלל שקיבל זימון למחנה אימונים יוקרתי. במחנה, שנערך שישה ימים, ניסה פרץ יחד עם עוד 59 שחקנים נוספים להרשים את המאמנים והצוותים הטכניים של כל קבוצות הליגה הבכירה בארצות הברית. פרץ קיווה בזכות החודש האינטנסיבי להיבחר בדראפט שנערך באמצע החודש על ידי קבוצה מהליגה הבכירה, אך בשל העובדה שהוא תופס משבצת של זר, זה לא קרה.

פרץ במהלך מחנה האימונים היוקרתי

לאחר הדראפט, ההצעה מפיניקס כבר לא הייתה רלוונטית משום שבקבוצה מילאו את כל משבצות השחקנים הזרים שלהם. למרות זאת, בפיניקס לא מוותרים על פרץ ונמצא פתרון ביניים. פרץ יחל השבוע את אימוניו עם פיניקס למרות שבאופן רשמי הוחתם בקבוצת הבת של המועדון, FC טוסון, מהליגה השלישית בטיבה בארצות הברית.

לטענת מקורביו, בפיניקס מעוניינים שפרץ יהיה חלק מהסגל של הקבוצה הבכירה בעונה הקרובה, אך כאמור הדבר אינו מתאפשר כרגע. בליגה בארצות הברית, בניגוד לישראל, ישנה אפשרות לרכוש משבצת של זר. לא מן הנמנע שאם פרץ ירשים את קברניטי פיניקס במהלך האימונים בחודש הקרוב, יעשו בקבוצה חושבים ויחליטו להחתים אותו או במחיר כספי או דרך שחרור אחד הזרים שכרגע חתומים בקבוצה. הליגה צפויה להתחיל באמצע חודש מרץ.

ומה בנוגע לישראל? פרץ כבר נרשם בפנקסים של מספר קבוצות בארץ, ביניהן מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים. בשלב זה, אינו מתכוון לחזור לארץ, אך במידה וירשים בעונה הזו, קיים סיכוי גדול שאחת מהקבוצות יחזירו אותו ארצה בעזרת חוזה מפתה. בשנה שעברה, התאמן במשך שבוע עם הפועל באר שבע, אך ההתקשרות לא הבשילה לכדי חתימה.

השתתף בהכנת הכתבה: יוסי מדינה