הפועל באר שבע ממשיכה בפורמה הנהדרת. הקבוצה של ברק בכר, שגם בעונה שעברה התעוררה בפלייאוף העליון, עושה זאת שוב. הערב, לאחר ניצחון 1:2 על בני יהודה, רושמים הבאר שבעיים ניצחון שלישי ברציפות בפלייאוף ומתקבעים במקום השני.

צילום: זאב דיקמן

שתי הקבוצות החלו בגישושים עד הדקה ה-12, שפתחה את סערת המחצית הראשונה. מיגל ויטור ושי מזור נתקלו זה בזה והשופט הראשי פסק מיד פנדל. לאחר עצה משופטי ה-VAR, הלך בן אברהם לבדוק בעצמו את האירוע. למרות שנראה בבירור שלא מדובר בפנדל, לא שינה השופט את החלטתו, יקוב סילבסטר אמר תודה והעלה את הקבוצה של יוסי אבוקסיס ליתרון 1:0.

היתרון נתן רוח גבית לבחורים משכונת התקווה, וכעבור 10 דקות סילבסטר היה קרוב לכבוש את השני אך החמיץ בנגיחה. בדקה ה-30 ניב זריהן שלח טיל לעבר השער, הכניע את זובאס, אך הכדור הרעיד את החיבור וניתז החוצה. שלוש דקות לאחר מכן, באר שבע השוותה. חנן ממן בישל ובן שהר כבש מזווית לא פשוטה מול זובאס – 1:1.

בדקה ה-36 שוב פנדל מעוררת מחלוקת, הפעם לצד המארח. שוב שי מזור מבני יהודה היה מעורב, אך הפעם בצד המכשיל. מזור נתקל במליקסון והשופט פסק פנדל. הפעם, בן אברהם ויתר על צפייה במערכת ה-VAR והותיר את החלטתו, למרות שנראה ששופט אחר היה פוסק אחרת. בן שהר בעט לא טוב, זובאס הציל והמחצית הסתיימה בשוויון 1:1.

צילום: זאב דיקמן

בדקה ה-52 לאונל מסי הגיע לטרנר. טוב, לא בדיוק מסי, אלא מראוון קבהא, שביצע סלאלום אדיר לתוך הרחבה השחורה. שחקן הגנה של בני יהודה הצליח לבסוף להוציא את הכדור מהרגל של קבהא אך ישירות לבן שהר, שבעט טיל פנימה והשלים מהפך – 1:2 לבאר שבע. עם השער הזה, חגג החלוץ 14 כיבושי ליגה העונה והוא כרגע מוליך את טבלת מלך השערים.

בדקה ה-65 ביצע ברק בכר חילוף תמוה בקרב חלק מהאוהדים כאשר הוציא שחקן התקפה (חנן ממן) והכניס שחקן הגנה (אריק סאבו). מאותה דקה, בני יהודה השתלטה על כר הדשא וניסתה להשוות. סילבסטר היה קרוב מאוד לעשות את זה, אבל לויטה סגר נהדר את הפינה ומנע זאת ממנו. הסיום גרם לדפיקות לב רבות לאוהדים האדומים: בדקה ה-95 פייסל מוליץ' המחליף כבר הכניע את לויטה אך הכדור ננעץ בקורה. דקה לאחר מכן, הכדור טייל ברחבה של לויטה אבל אף שחקן של בני יהודה לא הצליח לדחוק אותו לרשת החשופה והשופט בן אברהם שרק לסיום.

צילום: זאב דיקמן

במהלך השבוע ביקשה הנהלת המועדון מהאוהדים להביא מביתם צעצועים לטובת ילדים מיעוטי יכולת. כעשר דקות לפני תחילת ההתמודדות, זרקו האוהדים מכל היציעים את הצעצועים והבובות לכר הדשא ואז אספו אותם אנשי הצוות הבאר שבעי, ולבסוף הם יגיעו לאותם ילדים שגורלם לא שפר עליהם.