כבשה שחורה בגוון כתום – כך ניתן לכנות את מכבי ראשון לציון לאור המאזן העגום מול הפועל באר שבע בני שמעון העונה: 3 ניצחונות כתומים אל מול אפס אדומים.

צילום: חן עזרן

בפעם הראשונה ניצחה ראשון בגמר גביע ווינר סל במשחק חד צדדי. בפעם השנייה, באר שבע נכנעה בקונכייה לאחר קרב צמוד. אמש ניסו השחקנים של רמי הדר לחזור למאזן חיובי – אך שוב נתקלו בחומה כתומה.

זה התחיל באופן חיובי. הרבע הראשון היה נהדר עבור האורחים והסתיים ביתרון 16:24 לזכות באר שבע. הרבע השני היה כתום. קמרון לונג, שהצטיין לאורך כל המשחק, לקח על עצמו את תפקיד המושיע במהלך הרבע הזה ובמחצית ההובלה הייתה של החבורה של גיא גודס 40:39.

ברבע השלישי, עמית זיס התכבד בנקודת בכורה בליגת העל וצימק ל-45:43. שתי הקבוצות עצרו מעט את קצת הקליעה והמשחק התאזן. מי שסיימה את הרבע עם ידה על העליונה הייתה באר שבע עם שש נקודות רצופות. בסיום הרבע השלישי לוח התוצאות הראה שוויון 53:53.

ראשון לציון פתחה מבערים בעשר הדקות האחרונות והיתרון צמח ל-65:58. ג'ורדן סווינג החזיר את באר שבע עם שתי שלשות וסל נוסף וכשהשעון הראה 17 שניות התוצאה הייתה 67:66 לראשון לציון. המהלך האחרון של המשחק נחשב לפספוס מצד באר שבע. לונג נשלח לקו, קלע רק נקודה, עוד בלייזר לקח את הריבאונד, גם הוא הצליח לקלוע רק נקודה אבל שוב הריבאונד היה של ראשון לציון. לונג נשלח שוב לקו, הפעם קלע שתי נקודות, וקבע את תוצאת הסיום 71:67.

במחזור הבא (מוצאי שבת, 16.2) תארח הפועל באר שבע בני שמעון את נס ציונה ותקווה לחזור למאזן שוויוני. כרגע הקבוצה עם 8 ניצחונות אל מול 9 הפסדים.