קבוצות הכדורעף והכדוריד של העיר באר שבע יכולות לחייך בסוף השבוע. שתי הקבוצות השיגו ביממה האחרונה ניצחונות חשובים.

מ.כ באר שבע בכדוריד אירחה לקרב חשוב את יריבתה לתחתית, הפועל קריית אונו. שתי הקבוצות רוצות לסיים במקום התשיעי ומעלה ובכך להימנע ממאבקי ההישרדות או חלילה מירידה אוטומטית.

דווקא האורחים היו אלה שפתחו יותר טוב, והצליחו לברוח ליתרונות קטנים במהלך המחצית הראשונה. עם זאת, לקראת סיום החצי הראשון, באר שבע השתלטה על המשחק ואף עלתה ליתרון מזערי. אקורד הסיום של המחצית היה יפייפה: מילוש בויציץ' זרק כדור חופשי כשחומה של כל שחקני קריית אונו עומדת מולו. לבויציץ' נשאר פתח קטן שבו היה יוכל להשחיל את הכדור, הצליח במשימה והוריד את באר שבע למחצית ביתרון 14:15.

אתם הייתם מצליחים להכניס?

בויציץ' המשיך בתנופה האדירה למחצית השנייה ועשה ככל העולה על רוחו על הפרקט. למרות יכולת נהדרת של שוער קריית אונו, שום דבר לא היה יכול לעצור את המומנטום של באר שבע, שבמחצית השנייה נראתה כמו קבוצה מחוברת, מאומנת ושמחה. בסיום חגגו החניכים של אבנר דרורי ניצחון נוסף – 25:29. ביום רביעי ייסגר הסיבוב הראשון של הליגה במשחק חוץ מול בני הרצליה. לאחר מכן, תצא הליגה לפגרה של חודש שלם ובמהלכה ייתכנו שינויים בסגל של באר שבע.

בושיציץ'. הצטיין

כדורעף: מושלמים!

אס'א גידיס בן גוריון ממשיכה בתנופה האדירה בליגה הלאומית. אמש (חמישי) גברו חניכיו של המאמן-שחקן ירון שוורץ על יריבתם לצמרת, מכבי AOV אשדוד.

הבאר שבעיים פתחו לא טוב את משחק החוץ והפסידו לראשונה העונה מערכה. בשתי המערכות הבאות הראו עליונות והפכו את התוצאה ל-1:2. אשדוד חזרה ל-2:2 וכיאה למשחק עונה, הדרמה הגיעה לישורת אחרונה מותחת במיוחד. באר שבע חגגה בסיום לאחר ניצחון דרמטי במערכה החמישית – 13:15.

כעת נותרה אס'א גידיס בן גוריון הקבוצה היחידה בליגה לאומית מחוז דרום עם מאזן מושלם – 6 מ-6 ניצחונות. רק נזכיר כי הקבוצה עלתה בסוף העונה שעברה מהליגה הארצית, מה שהופך את ההישג לעוד יותר גדול ומפתיע.

שחקני בן גוריון במשחק אמש. צילום: ויטלי

לשחקנים נותרו שלושה משחקים עד לתום העונה הסדירה, והם מקווים לסיים עם מאזן מושלם של 9 מ-9 ניצחונות. אז, יאוחדו שתי הליגות המשניות (מחוז דרום ומחוז צפון) ובדרך לעלייה היסטורית ייאלצו השחקנים לפגוש גם את היריבות מהצפון. בעוד כשבוע תתחיל הקבוצה את דרכה בגביע האיגוד.

המאמן, ירון שוורץ, סיפר: "הייתה תחושה שהאשדודים, שבנו קבוצה חזקה מאוד לליגה הלאומית, לא סופרים אותנו. אמרתי לשחקנים שלי שאת המשחק הזה אנחנו מנצחים ויהי מה. היה משחק גדול מבחינתנו. מאזן מושלם עד לסיום העונה? אני מקווה מאוד שנצליח לרשום את ההישג הזה".

גם קבוצת הבת, אסא בן גוריון באר שבע, שהייתה אמורה לשחק בליגת העל אך פורקה והחלה את דרכה העונה בליגה הארצית (השלישית בחשיבותה) רושמת הצלחה גדולה. לאחר שישה משחקים, מדורגת הקבוצה המשנית במקום הראשון בליגה וגם היא מחזיקה במאזן מושלם – 6 ניצחונות מ-6 משחקים. לעומת הבנים, קבוצת הנשים סגרה סיבוב שלם בליגת העל ללא ניצחון והיא בסכנת ירידה ממשית לליגה השנייה.

מושלמים. צילום: ויטלי