אנחנו עוד לא בשנת 2019 וכבר אפשר לומר בביטחון: מכבי תל אביב תהיה אלופת עונת 2018/2019. גם האופטימיים שבאוהדי באר שבע קיבלו הערב את ההוכחה.

צילום: זאב דיקמן

הצהובים של ולדימיר איביץ' הביסו את השחקנים של ברק בכר, שנראו אומללים. המאמן המעוטר חזר על הטעות שביצע במשחק הליגה האחרון והעלה שוב את מרוואן קבהא בהרכב. קבהא, שנראה רע מאוד בתקופה האחרונה, ביצע טעות חמורה בדקה ה-21 כשלא הצליח להשתלט על כדור חוץ פשוט. מי שארב לטרף היה צ'יקו אפודאו, שקיבל את הכדור לרגליו, עבר בקלילות את הרוש וכבש את אחד משעריו הקלים בקריירה.

ברק בכר הגיב מהר והקים מהספסל את נייג'ל האסלביינק בדקה ה-32. מי שפינה את מקומו היה קבהא, בדיוק אותו מהלך שהתבצע במשחק הניצחון על עירוני קריית שמונה. לאחר החילוף, באר שבע נראתה לא רע ואף הגיעה למספר מצבים, אך בן שהר ודיא סבע לא היו חדים והקבוצות ירדו ביתרון 0:1 להפסקה.

צילום: זאב דיקמן

לא ברור מה קרה בחדרי ההלבשה, אבל כשעלו השחקנים חזרה לכר הדשא, רק הקבוצה בצהוב באמת חזרה. בדקה ה-57 יונתן כהן התנהל באגף ומסר לסבוריט, שבעט בצורה חדה מזווית לא פשוטה היישר לרשת – 0:2. בדקה ה-70 משחק מסירות נהדרת של המארחים הסתיים בשער קליל של אבי ריקן. עד לסיום, המשיכו שחקני מכבי תל אביב להשתעשע עם האדומים שנראו פשוט לא באותה הליגה, אבל המשחק הסתיים "רק" ב-0:3. עד לשריקה, חאתם אלחמיד הספיק לקבל שני כרטיסים צהובים והוא יחמיץ את המשחק הקרוב, במוצאי שבת, מול מ.ס אשדוד.

גם אם לא יודו בזה באופן רשמי, בבאר שבע יודעים שאליפות לא תהיה העונה. כמו כן, ברק בכר צריך להתחיל לדאוג דווקא לסגנות ולא לאליפות. כרגע באר שבע נמצאת במקום השלישי אך עד לסיום המחזור יכולה להדרדר למקום החמישי. והצהובים? הם בפער של 13 נקודות(!) מבני יהודה, שנמצאת כרגע במקום השני.

צילומים: זאב דיקמן