"חובה להחזיר את פעילות הספורט והתרבות לשגרה כחלק מהתוכנית להחזרת המשק"האם עולם הספורט יוכל לחזור בקרוב לשגרה? משרד התרבות והספורט הציג תכנית ליציאה הדרגתית ממשבר הקורונה וחזרה לפעילות ספורטיביות בהתאם להנחיות . "לתעשיית התרבות והספורט חשיבות ניכרת לאיתנות הכלכלית של המשק, חובה להחזיר את פעילות הספורט והתרבות לשגרה", כך אמרה השרה מירי רגב. מנגד גורמים במשרד הבריאות מעריכים שזה ייקח עוד חצי שנה

"לתעשיית התרבות והספורט חשיבות ניכרת לאיתנות הכלכלית של המשק, להגדלת היקף התעסוקה, ליכולת של המשק לחזור לצמיחה כלכלית ולחוסנה החברתי והבריאותי של הציבור. שתי התעשיות ספגו מכה אנושה עם פרוץ המגיפה וזוהי חובתנו להחזיר את כל הגורמים הלוקחים חלק בעולמות אלו לפעילות בהקדם האפשרי לטובת עובדי התעשיות, הפעילים, הספורטאים והאמנים, ולטובת מעגל המשתתפים והנהנים הרחב", כך אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב, בקריאתה להחזיר את תעשיית התרבות והספורט בהדרגה לשגרה.

במסמך המדיניות של משרד התרבות והספורט, אשר נשלח למשרדי האוצר, הבריאות והמל"ל, ישנה קריאה להחזיר עם הפעימה הראשונה של החזרת המשק לפעילות את שגרת האימונים של הספורט היחידני והקבוצתי, פעילות חדרי הכושר, לאפשר הכרעה ספורטיבית של הליגות המקצועניות שהוקפאו ולהיערך לפתיחת הליגות במועדן במגבלות הקהל שיגדיר משרד תוך הקפדה מלאה על בריאות הציבור והנחיות משרד הבריאות.

יחד עם זאת, על פי הדיווחים גורמים במשרד הבריאות לא שותפים לתחושות הללו וחושבים שייקח עוד זמן עד שעולם הספורט יוכל לחזור לשגרה. סמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו אמר בדיון שערכה וועדת הקורונה בכנסת בנושא הספורט: "עמדתי האישית שלפחות חצי שנה קדימה לא יהיה אפשר לעשות ספורט תחרותי. לא יהיה פה ספורט מקצועני שיש בו מגע. לא נתפשר על מסכות ומרחק של שני מטרים. לא חושב שאפשר לבנות על זה שיהיה שינוי משמעותי".

צילום: זאב דיקמן

המסמך מחלק את התהליך ל-3 שלבים עיקריים בהתאם לכללי ההתנהגות שמכתיב משרד הבריאות. אלו הן עיקרי תוכנית היציאה ההדרגתית של תעשיית התרבות והספורט ממשבר הקורונה וחזרתם לפעילות בהתאם למדיניות השרה רגב:

שלב א' - החזרה חלקית למסלול (השלב הקרוב):
- החזרת ענפי ספורט יחידניים לשגרת אימונים.
- החזרת הקבוצות המקצועניות לשגרת אימונים תוך הגבלת כמות המשתתפים במתחמים, שמירת מרחק 2 מ' וללא כל מגע במטרה להיערך לפתיחת עונת 20-21.
- פתיחת חדרי הכושר, סטודיואים, קאנטרי קלאס ובריכות שחייה תחת מגבלות של גיל, כמות מתאמנים ושמירה על ניקיון וסטריליות.
- סיום הליגות הסדירות לעונת 19-20 -  לפעול להכרעה ספורטיבית בהתאם למתווים שיוצגו על ידי מנהלות הליגות.
- ביטול הגבלת המרחק לפעילות ספורטיבית לא מאורגנת והחזרת פעילות החוגים עד ל-10 משתתפים.
- מתן תזרים לגופי הספורט בעת החזרה לפעילות בכפוף להגשת דוחות ביצוע.

שלב ב' - החזרת הפעילות התחרותית עם קהל מצומצם (צפי בקיץ):

- חידוש הליגות לעונת 20-21 בוגרים ונוער - נוכחות קהל מוגבלת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות
- הסרת מגבלות הגיל על פעילות חדרי הכושר.
- קיום אירועי ספורט תחרותיים ועממיים עד 500 משתתפים.
-  גיבוש תוכנית לשיפוי בגין ירידה בהכנסות של גופי הספורט

שלב ג' - החזרת הקהל למגרשים ולאולמות (לא יאוחר מתום חגי תשרי):
- גיבוש תכנית לקליטת קהל מירבי במתקני הספורט
- גיבוש מבחן תמיכה חדש לאירוח אירועים בינ"ל

"חובה להחזיר את פעילות הספורט והתרבות לשגרה כחלק מהתוכנית להחזרת המשק. התוכנית שגיבשתי הינה הדרגתית המונה מספר שלבים המסתיימים לקראת חגי תשרי, המועד שאליו יש לחתור להחזרת הפעילות באופן מלא ככל שניתן. נכון לעתה, יש לדאוג  לפתוח חזרה את חדרי הכושר ואת שגרת האימונים של הספורט היחידני והקבוצתי, לאפשר הכרעה ספורטיבית לליגות שהוקפאו ולהיערך לפתיחת הליגות במועדן תחת המגבלות הנדרשות", אומרת רגב.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה