אכזבה גדולה בחיפה. הפועל באר שבע ממשיכה ביכולת הרעה, שומטת יתרון מבטיח וככל הנראה משלימה באופן סופי עם ויתור מוקדם מאוד על תואר האליפות.

צילום: אחמד מוררה באדיבות one.co.il

איזו מחצית ראשונה משוגעת הייתה בסמי עופר. כבר לאחר 17 דקות, באר שבע הוליכה 0:2. הראשון לפתוח את חגיגת השערים היה דיא סבע. האסלביינק בעט מתוך הרחבה, שטקוס הדף, והכדור התלבש ישר לראשו של סבע שנגח פנימה – 0:1. לאחר קצת יותר מ-5 דקות, מליקסון הרים כדור נהדר לחאתם אלחמיד שהסתנן לרחבה ומראשו של אלחמיד ננגח השני – 0:2 באר שבע.

עשר דקות לאחר מכן, הפועל חיפה צימקה. נס זמיר קיבל כדור על מגש של כסף מדור מלול והכניע את הרוש – 1:2 באר שבע. לאחר שלוש דקות, המכונה ההתקפית של באר שבע פעלה שוב. איבוד כדור שלומיאלי של חיפה במרכז השדה הוציא את שלושת התותחים של באר שבע קדימה: האסלביינק מסר כדור עומק נהדר לסבע, שהשאיר את שהר מול שער ריק – 1:3 באר שבע.

לא חולפות שלוש דקות ושער נוסף! מקסים פלוקצ'נקו ניצל בישול נהדר של גילי ורמוט וצימק שוב – 2:3. עד לסיום המחצית, לוח התוצאות השתנה שוב. הפעם זה היה תורו של נייג'ל האסלביינק שהוריד את באר שבע ליתרון נוח לאחר מחצית משוגעת – 2:4 באר שבע.

אם יש נקודת אור במשחקים האלה זה הקהל. צילום: אחמד מוררה באדיבות one.co.il

שתי הקבוצות התעייפו מהמחצית הראשונה האינטנסיבית, ועד הדקה ה-66 לא היו איומים ממשיים על השער. בדקה זו, גילי ורמוט הוכשל ברחבה על ידי לואי טאהא. גל אראל ניגש לבעוט את הפנדל ולא החמיץ – 3:4 באר שבע. לאור מצוקה במרכז המגרש בעקבות פציעתו של אריק סאבו, בכר נאלץ לשלוח למערכה את יונתן אליאס הצעיר. כמה סימלי שדווקא בחג החנוכה, נס זמיר, יהיה זה שיקבע שוויון במשחק המשוגע הזה. בדקה ה-84 ניצל טעות קשה של שיר צדק וכבש את השני שלו והרביעי של הקבוצה – 4:4.

מכבי תל אביב ובני יהודה ניצחו הערב ובכך הרחיקו את באר שבע מקרבות הצמרת. במוצאי שבת, תארח קבוצתו של ברק בכר את בני סכנין ותקווה להשיג סוף סוף ניצחון.