מאות אוהדים של הפועל באר שבע חזרו אמש חפויי ראש מאצטדיון רמת גן, לאחר שקבוצתם שמטה יתרון והפסידה 3:1 להפועל רעננה. חלק מהאוהדים היטיבו לתאר את ההפסד כ"משפיל ביותר העונה".

מה שהצית עוד יותר את המדורה שגם ככה דלקה במלוא עוצמתה, היו מספר סרטונים ותמונות שהופצו ברשתות החברתיות מתוך בילוי של שלושה משחקני הקבוצה – ג'ון אוגו, קווין טאפוקו ונייג'ל האסלביינק – במסעדת "מיתוס" בתל אביב.

האסלבנק, אוגו וטאפוקו. צילום מסך מתוך האינסטגרם

חשוב לציין כי את הסרטונים לא הפיצו או צילמו השחקנים עצמם, אלא דווקא שניים מתוך שלושת האנשים שישבו לסעוד עימם. בקטעים שהופצו נראים השחקנים מחייכים וצוחקים כשברקע ניתן לראות את המנות שהוגשו לשולחן.

הסרטונים הופצו במהרה ברחבי הרשת, מה שהצית ויכוח בין האוהדים. מצד אחד, היו כאלה שטענו כי השחקנים הם בני אדם וכי זכותם לעשות ככל העולה על רוחם במסגרת נהלי המועדון, שככל הנראה לא אסרו על יציאה לאחר המשחק. מן העבר השני, היו כאלה שטענו שתמונות וסרטונים כאלה זמן כה קצר לאחר הפסד מביך הן "יריקה בפרצוף" ו"עוד סיבה למה הקבוצה נראית כפי שהיא נראית".

השחקנים עצמם לא נשארו אדישים לביקורת עלייהם. בשיחה שהודלפה מתוך עמודו של אחד האוהדים, נראה קווין טאפוקו מנסה להדוף את הטענות. לאור מילים גסות שהופנו אליו כלפי אותו אוהד, טאפוקו הגיב: "אני תמיד נלחם על המגרש אז בבקשה אל תקלל אותי כי אכלתי במסעדה". כשאותו אוהד הטיח בו שהוא "חוגג את ההפסד" בכך שהוא אוכל במסעדה, הגיב טאפוקו: "זה שאתה אוכל במסעדה לא אומר שאתה חוגג משהו".

ג'ון אוגו הגיב לפוסט של אחד מעמודי האוהדים שפירסם את הסרטון. הקשר הניגרי כתב: "הגעתי לכאן לפני חמש שנים כשהמועדון היה במצב קריטי, נלחמתי בשבילו עם ברך אחת והגיעו הצלחות ותארים. עכשיו מפרסמים תמונות שלנו אוכלים וטוענים שלא לקחנו את ההפסד קשה? אני לקחתי אותם לשם כדי לעודד אותם. אל תוציאו דברים מהקשרם". אוגו לא שותף במשחק, בניגוד להאסלביינק וטאפוקו. למרות הסערה שיצרו, האנשים שהעלו את הסרטונים, שאינם קשורים בצורה כזו או אחרת למועדון הפועל באר שבע, לא הסירו אותם מהרשת.

צילום מסך

עוד בנושא אוגו – בשבוע האחרון לא חלה התקדמות במשא ומתן שלו עם ריזספור הטורקית, וכן לא הוגשה הצעה נוספת מטעם אף קבוצה שחפצה בשירותיו. אם העניינים יישארו כך, הקשר צפוי להישאר במועדון עד הקיץ, וזאת בניגוד לציפיות המוקדמות. למרות זאת, יש עוד קצת פחות משבועיים לתום חלון ההעברות, והדברים יכולים להשתנות בכל רגע.