הקופצת לגובה, ורוניקה צ'יינוב, בת 16 בלבד, סיימה אמש (שני) במקום השביעי באולימפיאדת הנוער, שנערכת בימים אלה בבואנוס איירס.

ביום הראשון של התחרות עברה צ'יינוב גובה של 1.74 מ' אך כשלה בשלושה ניסיונות לעבור מעל 1.78 מ'. לאחר היום הפותח, דורגה במקומות 7-9 והמטרה המרכזית הייתה להתברג בסוף התחרות בין שמונה הראשונות.

ורוניקה צ'יינוב. צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי

כאמור, אתמול התקיים יום התחרויות השני והאחרון. צ'יינוב הגיעה מפוקסת ומוכנה יותר וכבר בניסיון הראשון עברה 1.76 מ'. לאחר מכן, הועלה הרף לגובה 1.79 מ' ו-צ'יינוב הצליחה לעבור ולהשוות את שיאה האישי בניסיון השני.

מעבר מעל 1.80 מ' הוא המכשול הגדול ביותר של צ'יינוב, לה צופים עתיד מזהיר בענף. בבואנוס איירס המשימה לא צלחה לאחר שכשלה בשלושה ניסיונות, אך המאמצים להתגבר על הגובה הזה ימשיכו בתחרויות ובאימונים הקרובים. את התחרות סיימה צ'יינוב במקום השביעי, הישג נהדר, בעיקר לאור העובדה שמתחתיה סיימו אתלטיות שקטנות ממנה בשנה לפחות.

מנכ'ל 'אתלטי הנגב', ברוך שפירא, בירך: "אנו גאים מאוד בה ובהתמודדות מול האתגר הלא פשוט של קביעת תוצאה ברמה של שיא אישי פעם נוספת תוך חודשים בודדים. התקופה הזו היא לרוב עונת הכנה, אך המשחקים האולימפיים שינו עבור ורוניקה את סדר העבודה הרגיל"

אולימפיאדת הנוער תנעל ביום חמישי הקרוב. עד כה המשלחת הישראלית גרפה שלוש מדליות.