בעוד כחמישה עשר חודשים תפתח אולימפיאדת 2020 בטוקיו, יפן. מיטב ספורטאי העולם נאבקים בימים אלה בשלל תחרויות על מנת להשיג את הקריטריונים האולימפיים ולייצג את מדינתם במשחקים.

בימים האחרונים נפתח מיזם גיוס המונים חדש של קבוצת קופצות לגובה ישראליות ומטרתו לאסוף כספים על מנת לממן להן מחנה אימונים באירופה, זאת כדי שיוכלו להיערך בצורה המיטבית לתחרויות הקרובות, להשיג את הקריטריון האולימפי ולייצג את מדינת ישראל בטוקיו.

דינה מז'ידוב, תושבת באר שבע ומחזיקה בתואר אלופת ישראל לנערות לשנת 2018

מטרת המיזם הוגדרה: "גיוס תמיכה לצורך מחנה אימונים באירופה של חמש הקופצות לגובה המובילות בישראל" ובו נכתב: "בשביל להתחרות באופן מקצועי אנו צריכות גם להתאמן באופן מקצועי. התנאים הקיימים בישראל לא מאפשרים אימונים ספציפיים ואנו צריכות לנסוע להתאמן גם במחנה אימונים באירופה, כפי שמתאמנות הקופצות הטובות בעולם ואפילו יחד איתן"

על השאלה מדוע יש צורך במחנה האימונים, נכתב: "במחנה האימונים, אנו מתרכזות רק באימונים ללא מסיחים מבחוץ, נעזרות במתקני ההתאוששות, מאתגרות אחת את השנייה, אוכלות באופן סדיר ומסתייעות במתקנים מיוחדים לקפיצה לגובה הקיימים כיום רק במספר מועט של מתקנים בחו"ל. זו הפעם הראשונה שיש נבחרת כל כך הישגית בענף כה אישי כמו קפיצה לגובה."

חנין נאסר (21), אלופת ישראל בקפיצה לגובה

חמש קופצות לגובה מבקשות את התרומה שלכם כשכל אחת מהן רוצה לייצג את ישראל בתחרות היוקרתית. שלוש מהן מייצגות את מועדון "אתלטי הנגב" שנמצא בבאר שבע: דינה מז'ידוב (בת 20) אשר מתגוררת בבירת הנגב ומחזיקה בתואר אלופת ישראל לנערות לשנת 2018; חנין נאסר (21), אלופת ישראל בקפיצה לגובה; ורוניקה צ'יינוב (16) מבאר שבע שהיא שיאנית ישראל עד גיל 18 והגיעה למקום השביעי במשחקים האולימפיים לנוער שנערכו בשנה שעברה.

במסגרת המיזם ישנה חבילת תשורות. לדוגמא, אדם שיתרום מעל 350 שקלים יקבל אימון אישי באורך שעה עם הקופצות. לעומתו, מי שיתרום מעל 1,500 שקלים יקבל הרצאה של מאמן הקופצות, אנטולי שפרן, שידבר על סמים בספורט, תורת האימון, היסטוריה אתלטיקה באולימפיאדה וכמובן איך לא -קפיצה לגובה. ישנן תשורות נוספות אותן ניתן למצוא בעמוד המיזם.

ורוניקה צ'יינוב מבאר שבע, שיאנית ישראל עד גיל 18

סכום הכסף שהוצב כמטרה הוא 18,000 שקלים. כשנותרו 20 ימים לסיומו של הקמפיין, נאספו עד כה כ-13,000 שקלים. ניתן לצפות בעמוד המיזם ולתרום כאן