הפועל באר שבע בני שמעון קיוותה לחזור למסלול הניצחונות לאחר ההפסד המכובד מול מכבי תל אביב, אך ליריבה שמולה, מחזיקת גביע המדינה, הפועל חולון, היו היום תכניות אחרות.

הרבע הראשון היה שוויוני ביותר וגם הסתיים כשאף קבוצה לא ביתרון – 22:22. ברבע שני, השלשות אכן נכנסו לחבורה האדומה של רמי הדר ובאמצע הרבע הזה באר שבע בני שמעון פתחה לראשונה פער דו ספרתי – 29:39 – הרבה בעזרת סמאג' כריסטון שהיה לוהט. את הרבע חתם כריסטון עם שלשה נהדרת בדרך ליתרון 37:47.

ניצחון להפועל חולון על הפועל באר שבע בני שמעון. צילום: זאב דיקמן

כמו שהרבע השני היה כולו אדום, כך הרבע השלישי היה צהוב-סגול. חולון, בראשות קורי וולדן ושלומי הרוש, הייתה טובה יותר והפער בסיום הרביעי עמד על נקודה בלבד לזכות באר שבע – 60:61. הרבע הרביעי היה מותח והפכפך. חולון עלתה ליתרון ראשון מאז הרבע הראשון, אך באר שבע מיהרה להשוות. שערורייה התרחשה דקה וחצי לסיום, כאשר זריקה מתחת לסל של דריון אטקינס מחולון נקלעה לאחר ששעון 24 השניות נגמר. המזכירות לא שמה לב, חולון עלתה ל-69:71.

טיילור ברון קלע לאחר מכן סל אחד בלבד מהעונשין, 70:71. המשחק הפך למפוזר כאשר חולון איבדה כדור קל, סמאג' כריסטון החטיא שלשה קשה וקורי וולדן קלע רק נקודה אחת מהקו – 70:72. באר שבע קיבלה הזדמנות פז להשוות את המשחק או אפילו לנצח אותו, אבל סמאג' כריסטון החטיא כשנותרו שניות בודדות על השעון. הריבאונד הגיע לדונאלדסון, שמרוב בלבול לא ראה שהוא מוסר לשום מקום והאות לפתיחת החגיגות של חולון החל.

דונלדסון בדרך לזריקה, מול חולון זה לא הספיק. צילום: זאב דיקמן

באר שבע בני שמעון עם שני ניצחונות ושני הפסדים לאחר ארבעה משחקי ליגה. במחזור הבא, שיתקיים ביום שבת (3.11), תתארח באר שבע בני שמעון אצל בני הרצליה.