רבות דובר על המשחקים בין הפועל באר שבע למכבי תל אביב בעונות האחרונות. ההתמודדויות יצרו עניין באופן תמידי, בעיקר בשל העובדה כי מדובר בשתי הקבוצות האיכותיות ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות. לרוב, הקרב הישיר היה גם משחק בין המקום הראשון לשני בטבלה – מה שהוסיף ליוקרה של המפגש.

אבל לא העונה. הפועל באר שבע ממשיכה לגרור יכולת לא טובה, שהחלה עוד בהתנהלות הזויה במהלך הקיץ, ומשתרכת מאחור. לא רק מאחורי מכבי תל אביב, אלא גם מאחורי בני יהודה ורק הפרש שערים ממקם ערב המחזור את באר שבע מעל הפועל חדרה. מדי משחק, מסביר ברק בכר כי הקבוצה אינה לשביעות רצונו וכי "הדברים ישתנו". המשפט "במשחק הקרוב תראו הפועל באר שבע אחרת" כבר הפך למושא ללעג אצל חלק מהאוהדים האדומים, ובוודאי עבור אוהדי היריבות.

צילום: זאב דיקמן

ברור כי הדבר שבכר הכי רוצה בעולם הוא להצליח עם הפועל באר שבע, אבל אחרי שלוש עונות מדהימות – תגיע הנפילה. לא ברור עד כמה בכר יצליח לייצב את הספינה, שבימים אלה לא יציבה כלל. המצב לא גרוע מאוד, כי בכל זאת באר שבע במקום השלישי, אבל זה לא מה שאלונה ברקת, ובטח לא מה שברק בכר, ציפו כשבנו את הסגל במהלך חלון ההעברות. כנראה שלעובדה ששני השחקנים שנראו כבראש סדר העדיפויות בתחילת החלון, חתמו רק בסופו יש השפעה על היכולת של הקבוצה.

ומהצד השני – במכבי תל אביב מחייכים חיוך רחב. מאוד. הצהובים חזרו להוביל את הליגה ועושים זאת בסטייל: המאמן, ולדימיר איביץ', דורס את כל הליגה ורושם לעצמו מאזן נפלא – ללא הפסד אחד עד כה. גם בגביע המדינה, איביץ' הראה שלקבוצתו יש אופי, כשהצהובים גברו 1:2 על בית'ר ירושלים באצטדיון 'טדי' משער בדקה ה-92. איביץ' מצליח לשלוט בסגל הרחב של סגנית אלופת המדינה, ומפיק את המיטב מכל שחקן, בין אם הוא פותח בהרכב או בין אם עולה מהספסל.

קשה לנבא מה יהיה היום באצטדיון בנתניה. בכר צפוי לעלות במערך שישים דגש בעיקר על ההגנה. מיגל ויטור, שחזר במשחק גביע המדינה, לא יהיה בסגל. חאתם אלחמיד ולואי טאהא צפויים לפתוח כשני בלמים. לקישור יחזור אריק סאבו, שלא שיחק בגביע עקב צבירת צהובים, ויחד עם ג'ון אוגו ינסו לשלוט במרכז השדה, מה שיכול להוביל לעליונות באר שבעית על הדשא. בחוד, בן שהר ינסה להכניע את שוערה של מכבי תל אביב, פראדרג ראיקוביץ'.

מטבע הדברים, המשחק שבעבר הקרוב עורר עניין רב אצל אוהדי הפועל באר שבע, מקבל הפעם פחות במה. האוהדים האדומים אמנם ימלאו את היציע בנתניה, אך ההתרגשות היא פחותה. האוהדים מקווים שהנחמה בעונה הבינונית עד כה תמצא בהנחלת הפסד ראשון למכבי תל אביב.