בשבוע שעבר דיווחנו לכם על כך שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל דחה את גזר הדין בגין פיצוץ המשחק בין מכבי באר שבע ל-מ.ס צעירי אלהושאלה. אתמול, גזר הדיין ישראל שמעוני עונשים חמורים על המעורבים בתקרית.

צילום ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה

נזכיר כי המשחק, שהתקיים לפני כשבועיים באצטדיון 'וסרמיל', פוצץ בדקה ה-23 במצב של 0:1 לטובת המארחים מבאר שבע. על פי דו'ח השופט, על כר הדשא התרחשו במקביל שני אירועים אלימים בהם שחקני אלהושאלה תקפו פיזית את שחקני מכבי באר שבע. לאחר שהשופט הניף לאחד מהם כרטיס אדום, החלה מהומה גדולה.

השופט ציין כי "מיד לאחר ההרחקות הקיפו את צוות השיפוט בצורה מאיימת שחקנים של אלהושלה שהם זועמים על ההרחקות של השחקנים מקבוצתם". לאחר מכן, שחקן אורח תקף את אחד מעוזרי השופט ואילו עוזר השופט השני הותקף ואוים על ידי אוהד שהתפרץ מהיציע. בשלב זה, השופטים חולצו מכר הדשא בחסות כוח האבטחה והמשחק לא חודש.

בעקבות ממצאי ד'וח השופט, הועמדו לדין שני שחקנים. הראשון, זאהי פריג'את, הורחק ל-8 משחקים לאחר שתפס את אחד משחקני מכבי ב'ש בצורה מאיימת. על השחקן השני שהועמד לדין נגזר עונש חריג של הרחקה לשנה מהמגרשים. השחקן, כך על פי טענת השופט, היה זה ש"תפס את גרונו של עוזר השופט והעיף אותו אחורה".

בנוסף, המועדון נקנס ב-10,000 שקלים ונגזרו ארבעה משחקי רדיוס. לזכות מכבי באר שבע נפסק ניצחון טכני.

גם מכבי באר שבע ספגה עונש אמש בבית הדין, אך לא בגלל המשחק מול צעירי אלהושאלה. שוער הקבוצה, שי מלכה, הועמד לדין לאחר שקילל שופט במשחק האחרון מול צעירי רהט. האירוע התרחש בדקה ה-62 כאשר קבוצתו הייתה בפיגור 1:0. משום שלא היה שוער מחליף בספסל, המנכ'ל/מאמן/שחקן ניר חזוט נכנס לשער הקבוצה. המשחק הסתיים בהפסד 3:0 ומלכה הורחק לשלושה משחקים בבית הדין.