כשהפער ממוליכת הטבלה עומד על 14 נקודות בתחילת הסיבוב השני, רבים מאוהדי הפועל באר שבע כבר לא מתרכזים בליגה. לעומת זאת, בגביע המדינה כל הקבוצות מתחילת ממקום שווה – והאוהדים האדומים מפנטזים על הנפה של מאור מליקסון בתום העונה.

מאור מליקסון. צילום: זאב דיקמן

אבל הדרך לשם עוד ארוכה. מחר בשעה 19:30 יחלו האדומים של ברק בכר את המסע לעבר מפגש עם נשיא המדינה, רובי ריבלין. היריבה הראשונה תהיה נוחה, לפחות על הנייר. בית"ר תל אביב רמלה, שמדורגת במקום השישי בליגת המשנה, היא המשוכה שבה אסור לבאר שבע ליפול.

בכר צפוי לעלות בהרכב חזק, אבל שונה מזה שיעלה שלושה ימים לאחר מכן למפגש המסקרן מול מכבי תל אביב באצטדיון בנתניה. כמו ברוב שלבי העונה, גם מחר לבכר יהיה כאב ראש בחוליית ההגנה: חאתם אלחמיד עבר בדיקת MRI ולא צפוי לשחק ושיר צדק ייבדק בסמוך לפתיחת המשחק.

בשורה חיובית מגיעה מכיוונו של מיגל ויטור. הפורטוגלי חזר לכושר מלא לאחר שנעדר מהמגרשים מחודש מרץ. ויטור אף נכח במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, וסיפר על תחושותיו לקראת החזרה. מסתמן שבמידה ושיר צדק לא יהיה כשיר, בכר יחזיר את הפורטוגלי ישירות להרכב, לצידו של מתן אוחיון או לואי טאהא.

מעבר לכך, אריק סאבו ייעדר בשל צבירת צהובים. המאמן צפוי לתת דקות משחק לשחקני הסגל הרחב, כמו חנן ממן, ניב זריהן ועדן בן בסט. כל שחקן שיקבל את האפשרות לשחק יעשה כל שביכולתו על מנת להרשים את בכר לקראת המשחק מול מכבי תל אביב ביום שלישי, שעלול להוציא באופן סופי את אלופת המדינה מהמרוץ לצלחת.

הגרלת שמינית גמר גביע המדינה תתקיים ביום ראשון הקרוב בשעה 16:00 ובאר שבע מאוד מקווה להיות בה.

סטו שוחרר

בתוך כך, הודיעו הבוקר במועדון על שחרורו של הצרפתי, ז'וליין סטו. שחקן ההגנה הגיע בקיץ ומיד גבות רבות הורמו לנוכח הצטרפותו. עד מהרה גם בצוות המקצועי הבינו שמדובר בהחתמה שגוייה והשחקן שוחרר עוד לפני חלון ההעברות. סטו צפוי לחזור לליגה השנייה בצרפת.