כמו בכדורגל, גם בכדורסל: מכבי תל אביב הראתה הערב עליונות גבוהה על הפועל באר שבע בני שמעון.

צילום: זאב דיקמן

המשחק החל בצורה מבולגנת כששתי הקבוצות רושמות איבודי כדור לא מחוייבים. חמש דקות בתוך הרבע, הצהובים הוליכו 7:6. האדומים איבדו את הראש לקראת הסיום, כשבתוך פחות מדקה מכבי תל אביב קלעה שש נקודות והיתרון עלה ל-17:9. בעוד באר שבע רושמת מהלכים לא אופייניים לשחקנים ברמתם, הצהובים המשיכו לעשות על הפרקט ככל העולה על רוחם והרבע הראשון הסתיים ביתרון 25:14.

בתחילת הרבע השני, עדי כהן סבן נפצע בקרסול והובהל באלוקנה אל מחוץ למגרש. ג'ורדן סווינג ניסה לקלוע מחוץ לצבע, אך הכדורים חמקו החוצה ומכבי תל אביב המשיכה להגדיל את הפער – 32:17 באמצע הרבע השני. טיילור ברון היה השחקן שלקח על עצמו לעצור את הריצה הצהובה. 3 דקות לסוף הרבע, השלים מהלך של סל ועבירה, צימק ל-37:26 והוסיף חטיפה שהרימה את הקונכייה על הרגליים. ברון המשיך להיות השחקן המרכזי שמשאיר את באר שבע במשחק, כששלשה שלו לפני הסיום הורידה את באר שבע בפיגור 45:33 למחצית.

צילום: זאב דיקמן

אחד הנשקים העיקריים של חניכיו של רמי הדר במהלך העונה היו הזריקות לשלוש. הערב הכדורים לא נכנסו לטבעת. באמצע הרבע השלישי אחוז הקליעה מחוץ לקשת עמד על 22% כשרק ארבע זריקות מתוך שמונה עשרה נרשמו בלוח התוצאות. נראה היה שלבאר שבעיים אין מענה מול המכונה הצהובה, שברבע השלישי פתחה פער של למעלה מ-20 הפרש. אקורד הסיום של הרבע השלישי הייתה שלשה קלה של סקוטי ווילבקין שקבעה 73:50 לזכות הצהובים. ברבע האחרון באר שבע לא הייתה קיימת אך מטווח שלשות שהגיע באיחור צימק מעט את הפער ובסיום 99:76 למכבי תל אביב

ביום ראשון תצא הקבוצה האדומה למשחק חוץ בחולון.