"עד שיש משחק בשעה 16:00, לא נזכה להסתנוור מהשמש כמו באירופה" כך רטן אחד מאוהדי הקבוצה בשיחת רחוב אתמול. הכוונה כאן היא, כמובן, לשעה הלא שגרתית שבה ישחקו האדומים מחר מול הפועל חדרה.

החבורה של ברק בכר תפתח את המחזור ושריקת הפתיחה תשמע בשעה 16:00. בשל המעבר לשעון קיץ, השחקנים לא יזדקקו לאור הזרקורים והשמש אמורה לקדוח על ראשי האוהדים והשחקנים – דבר נדיר בהתחשב במשחקי הפועל באר שבע, שלרוב לא נערכים במהלך שבת עצמה. אך רצה הגורל ודווקא מחר חוזים כי הגשם יפקוד את מרכז הארץ בשעת המשחק, והאוהדים יאלצו לחכות לחוויה אירופאית לפחות עוד שבוע.

צילום: זאב דיקמן

על הדשא עצמו, תקווה הפועל באר שבע להמשיך במומנטום הנהדר. כבר חמישה משחקים רצופים שמאור מליקסון וחבריו לא טעמו את טעמו המר של הפסד. במהלך הרצף הזה כבר ניצחה באר שבע 1:2 את חדרה באצטדיון בנתניה. השחקנים של ניסו אביטן נחלשו מאוד מאז חלון ההעברות בינואר, אך נדמה שלמשחק הקרוב יגיעו במוטיבציה עוד יותר נמוכה, בשל משחק חצי גמר גביע המדינה שמתקיים בהמשך השבוע.

בן ביטון וחאתם אלחמיד הפצועים לא יכללו בסגל הקבוצה. את ביטון יחליף דור אלו, שלא שיחק כמעט חודשיים. ג'ון אוגו, ששיחק במהלך השבוע 68 דקות בניצחון ניגריה 0:1 על מצרים במשחק ידידות, ייעדר בעקבות התקרית בה נתפס נוהג בגילופין. עדיין קיימת התלבטות בין בן תורג'מן לאורן ביטון בעמדת המגן השמאלי. לואי טאהא, שלא הצליח לסיים את המשחק הגדול בו ניצחה הנבחרת את אוסטריה, צפוי להיות כשיר להתמודדות.

ברק בכר דיבר אתמול במסיבת עיתונאים לקראת המשחק וסיפר על העונה שעברה: "זאת לא עונה מסויטת, בכלל אני כל פעם אומר שזאת עונה מאוד חשובה. זה חלק מתהליך, חלק מהדרך אבל כן יש לנו הזדמנות לנצח ולעלות למקום השני זמנית שזה כרגע המטרה כמה שיותר, לסיים את העונה גבוהה כמה שאפשר ונעשה את הכול כדי להשיג זאת". באשר למקום השני – במידה ובאר שבע תנצח את המשחק בעוד מכבי חיפה ומכבי נתניה יאבדו נקודות, תעלה הקבוצה למקום השני בדיוק במחזור בו מכבי תל אביב צפויה להבטיח סופית את האליפות הדומיננטית שלה.

צילום: זאב דיקמן

בכר התייחס לסאגת אריאל הרוש: "יש לנו שני שוערים מצוינים והתברכנו בכך, צריך לפרגן למאמן שוערים שעושה עבודה טובה. אחד מצוין בנבחרת ואחד מצוין בליגה. צרות טובות. יש הרבה הבדל בין מה ששחקן אומר למה שנכתב. לפעמים דברים יוצאים מהקשרם ולפעמים שחקנים עושים טעויות, מודים ומתנצלים. אין כוונה לשחוט שחקנים אלא להרוויח אותם, ברור שיש דברים שאנחנו חושבים שהם לא ראויים ואנחנו מבהירים להם. הוא עשה משהו שלא צריך לעשות והוא התנצל ואנחנו מסתכלים קדימה"