היסטוריה בדימונה: קבוצת הכדוריד של העיר, מכבי דימונה, רשמה אמש עליית ליגה לראשונה בתולדותיה.

השחקנים של המאמן הסרבי, אנדראה ווקויביץ', הגיעו למחזור האחרון כשהם תלויים רק בעצמם. מי שעמדה בדרכם הייתה א.ס רמה"ש 2, שירדה בסיום המשחק לליגה השלישית. המארחים לא נבהלו מהמעמד, ניצחו בקלילות 27:42, פתחו שמפניות וחגגו עד אור הבוקר.

צילום: הדר ואן קולא עבור איגוד הכדוריד

מדובר בפעם הראשונה שבה קבוצה מהעיר דימונה מעפילה לליגה בכירה בענף כדור כלשהו. ההישג הופך להיות עוד יותר גדול לאזור הנגב, כאשר גם מ.כ באר שבע הבטיחה הישארותה ובעונה הבאה ליגת הכדוריד, שעד לא מזמן היית נחלת העיר ראשון לציון והסביבה, תנדוד דרומה – לעבר בירת הנגב ולעבר דימונה.

קבוצת הכדוריד של העיר נקשרת באופן אוטומטי למשפחת סגרון. אתמול היה זה משחק הפרישה של המקשר הוותיק בעל העבר בליגת העל, יאיר סגרון. אחיו, אלי סגרון, הוא שחקן עבר במועדון ומשמש כיושב הראש בהווה. אח שלישי לבית משפחת סגרון הוא תומר, ששימש העונה כשוער והיה אחד מעמודי התווך של הקבוצה.

"זה הישג משמח ומרגש אחרי 35 שנה, שאני חלק מהמועדון היקר שלנו, וכמובן עבור המשפחה והעיר כולה", אמר היו"ר אלי לאתר איגוד הכדוריד. "אנחנו נרצה לבנות קבוצה שתתקע יתד בליגת העל, ולהמשיך לפתח את הכדוריד בדרום". במהלך כל העונה הקפיד אלי, שמשמש כיו"ר העמותה לעידוד ענפי הכדוריד והכדורסל בדימונה, לעדכן את עוקביו הרבים בפייסבוק על המתרחש על הפרקט – והבטיח שבמהלך היום יעלה פוסט סיכום ובו ינסה לתאר במילים את הרגשות לנוכח ההישג המרשים.

צילום: הדר ואן קולא עבור איגוד הכדוריד

סגירת מעגל נוספת שצוינה במשחק הפרידה מהליגה הלאומית היא האולם בעיר. בעונה הבאה, יעברו הצהובים לשחק באולם רב תכליתי חדש שעלותו נאמדת בכ-14 מיליון שקלים. ל-מ.כ באר שבע זה עבד עם האולם ברמות וכך מקווים שגם האולם החדש בדימונה יביא את המזל והקבוצה תצליח להימנע ממאבקי הישרדות – דבר שמנבאים לה אנשי הענף. את צלחת האליפות העניקו לשחקנים מכובדים רבים, ביניהם ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שפעל רבות למען הקמת האולם החדש וכן לטובת עידוד ופיתוח עמותת הכדוריד בעיר.

העונה של דימונה טרם הסתיימה. בעוד שבועיים בדיוק תפגוש את מכבי תל אביב למשחק גמר גביע המדינה לקבוצות הליגה הלאומית ותקווה לקחת דאבל ולסיים את העונה בצורה הכי מתוקה שיש.