אחרי שבהפועל באר שבע הפנימו כי הקבוצה לא תצליח לקחת אליפות רביעית ברצף, יתפנו בשבוע הקרוב קברניטי המועדון על מנת לדון במהלכים שיבוצעו בחלון ההעברות בינואר.

בשלב זה, נראה כי מתוכנן שחרור של מספר שחקנים. עדן בן בסט, חנן ממן וחן עזרא הם המובילים ברשימה זו. עבור שלושתם צפוי להיות ביקוש בליגת העל, ובבאר שבע מקווים כי ימצאו קבוצות שישלמו את שכרן ודמי ההעברה. הפעם, כך מעריכים, לא ישוחררו שחקנים בחינם, כפי שקרה לא מעט בשנה החולפת.

מי שיכול להיות, על פי דעת רבים, ה"החתמה" הגדולה של ינואר, הוא ג'ון אוגו. הקשר הניגרי טרם חתם על חוזה חדש ולכן מיום תחילת חלון ההעברות, יהיה רשאי לחתום בכל קבוצה שתחפוץ בשירותיו. בשונה מהימים שלפני ה-8.1, הפעם המועדונים לא יצטרכו להתריע להפועל באר שבע על כניסה למשא ומתן עם אוגו. לכן, בתיאוריה, ייתכן מצב בו אוגו יחתום על חוזה חדש החל מהקיץ בקבוצה חדשה, ללא ליידע את הצוות הניהולי של באר שבע, אך הסיכוי שזה יקרה קלוש.

ג'ון אוגו. צילום: זאב דיקמן

על פי גורמים במועדון, ל-אוגו יש הצעה לחוזה חדש שמונחת על השולחן. ההערכה היא שההצעה אינה מספקת אותו ולכן אוגו וסוכנו ממתינים לחודש ינואר, על מנת לבחון את השוק. אין זה סוד שהגרזן הניגרי מעוניין להשתדרג כלכלית ומקצועית. מקורב לשחקן מספר כי הוא לוטש עיניים לעבר טורקיה, שם יוכל לחבור לטוני וואקמה, שמתחיל להשתלב בקבוצתו החדשה. הסיכוי שאוגו יעבור לקבוצה אחרת בארץ נמוך ביותר.

למרות שהתסריט הבא היה נשמע הזוי בתחילת העונה, לאור ההתפתחויות בליגה, ייתכן כי הוא יתממש: במידה והפועל באר שבע תקבל הצעה כספית גבוהה על אוגו, והקבוצה הרוכשת תדרוש להעביר את השחקן כבר בינואר, לא מן הנמנע שבבאר שבע יסכימו לכך. כמובן שהרצון הוא לשמור את אוגו עד סוף העונה, אך אם תגיע הצעה שלה לא ציפו בהנהלת אלופת המדינה, הדברים ישקלו מחדש.

מחר: מנסים להתאושש מול אשדוד

ובחזרה לדשא. הפועל באר שבע תארח מחר (18:15) את מ.ס אשדוד ותנסה לחזור למסלול הניצחונות לאחר התבוסה הכואבת למכבי תל אביב.

חוזר לקצב? מיגל ויטור. צילום: זאב דיקמן

חאתם אלחמיד ייעדר מהמשחק עקב הכרטיס האדום שספג במפגש בנתניה. מי שאמור להחליפו הוא מיגל ויטור. ייתכן וחברו להגנה יהיה שיר צדק, מכיוון שבכר יעניק מנוחה ל-לואי טאהא. אורן ביטון ערך אתמול אימון מלא וייתכן כי יתפוס את מקומו של קורהוט בעמדת המגן השמאלי.

המאמן לא צפוי לחזור על הטעות שעשה בשני משחקי הליגה האחרונים והפעם יפתח עם נייג'ל האסלביינק, בעוד מראוון קבהא ירד לספסל.