לאחר פגרה בת שבועיים, שכללה מיני-מחנה אימונים בצפון, תחל מחר הפועל באר שבע את חודש דצמבר, שיהיה עמוס עבור אלופת המדינה. בכל אחד מחמשת ימי השבת בחודש הקרוב, תארח באר שבע משחק באצטדיונה הביתי, כשבין לבין תשחק פעמיים משחקי חוץ בימי שלישי – מול הפועל חיפה בשבוע הקרוב ומול מכבי תל אביב ב-25.12.

החודש ייפתח במשחק בית מול הקבוצה המפתיעה עד כה העונה, הפועל חדרה. ברק בכר הבטיח כי לאחר מחנה האימונים, האוהדים יזכו לראות הפועל באר שבע אחרת כבר במשחק מחר. המאמן תרגל באופן מפתיע דווקא את עדן בן בסט באגף, ולא את נייג'ל האסלביינק, שלאט לאט חוזר לכושרו הנהדר מהתקופה בקריית שמונה.

מי יהיה בהרכב ומי על הספסל? צילום: זאב דיקמן

ג'ון אוגו ייעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים. ז'וליין סטו פצוע ולא ייכלל בסגל, למרות שגם לולא הפציעה, הוא לא היה מתלבש לקראת המשחק הקרוב. אריאל הרוש יפתח בין הקורות, ומעמדו אינו בסכנה. כזכור, בשבוע האחרון, התפתח מתח בין הרוש לראשי המועדון, שהחליטו להעמיד אותו לדין משמעתי בעקבות פרשת האדוויל שבעקבותיה פספס את המשחק האחרון. על פי מקורות במועדון, העניינים בין הצדדים לובנו.

ממן סירב לבצע פעולה מקצועית – והושעה

לצד ההכנות המקצועיות, בקבוצה שוב נאלצו להתעסק בבעיות משמעת. בסיום אחד האימונים בימים האחרונים, חנן ממן התבקש להשתתף בנוהל החדש שהונהג במועדון.

במסגרת המשחק, בועטים שחקני הקבוצה פנדלים לעבר השוער. מי שמחמיץ את הפנדל שלו – נדרש לאסוף את החפצים בדרכו לירידה מכר הדשא. ממן, ככל הנראה בעקבות מחשבה שהוא אינו צריך להיות 'בסכנה' לאיסוף החפצים, סירב להשתתף.

במועדון לא אהבו את התשובה, שהתפרשה כהתחצפות, והשחקן לא הופיע היום באימון ובאסיפה המסכמת לקראת המשחק מול חדרה. בימים הקרובים צפוי לעמוד ממן לוועדת משמעת, ועד אז הוא מושעה מכל פעילות של המועדון. האירוע שהתרחש היה מה ש'שבר את גב הגמל' מבחינת המועדון בהקשר לממן, שכבר זמן מה משדר חוסר שביעות רצון מהמעמד המקצועי אליו נקלע.

אביטן המורחק לא יוכל לקבל תשורה על כר הדשא

ניסו אביטן, שעזב בעונה שעברה את קבוצת הנוער של הפועל באר שבע לטובת הישג מרשים בדמות עלייה לליגת העל עם חדרה, לא יוכל לעמוד על הקווים ולהדריך את חניכיו באצטדיון בבאר שבע, זאת בעקבות עונש הרחקה שספג מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

מעבר למשמעות המקצועית, ההרחקה טרפדה את טקס ההוקרה שתכננו בבאר שבע לקיים. בין אביטן לבין הנהלת האדומים קיים קשר חברתי אוהב ולכן אלונה ברקת רצתה לעשות לו כבוד ולהעניק לו תשורה לפני פתיחת המשחק. כשבמועדון ביקשו לקיים את הטקס, הם נתקלו בסירוב, מכיוון שעל פי תקנון ההתאחדות, לאדם שמורחק משדה המשחק אסור להימצא בו, גם לא לפני משחק וגם לא למען טקס הוקרה.

מעבר לאביטן שישחק מול באר שבע, מחר יוכלו אוהדי האדומה לצפות גם בלוסיו מרינאיו, שהתחיל בצורה טובה מאוד את הקדנציה שלו בבאר שבע, כולל משחק בלתי נשכח בסן סירו, אך לאחר מכן עזב לאשדוד וכעת חוזר כמלך שערי הליגה במדי הפועל חדרה. בכר הזהיר את השחקנים מהיכולת הטובה של השחקן אותו הוא מכיר היטב.