אמצע חודש מארס מסמל עבור ליגות הכדור בישראל את תחילת סוף העונה. בעוד חלק מהשחקנים, בכל ענף שהוא, כבר מכינים את בגדי הים, יש קבוצות שהזמן הנוכחי הוא עבורן הכניסה ל"מאני טיים". שתי קבוצות מבאר שבע ואחת מדימונה מקוות לחגוג תואר ועליית ליגה בסיום העונה.

נתחיל בכדורעף. קבוצת אס"א גידיס בן גוריון של המאמן/שחקן, ירון שוורץ, נחשבת לאחת מהפתעות הענף. השחקנים עלו לליגה הלאומית (השנייה בטיבה) והדהימו את כל מי שמעורה בעניינים. נכון לעכשיו, נמצאת הקבוצה במצב שבו היא תלויה רק בעצמה. עם הפסד אחד בודד בלבד העונה, זקוקים המעופפים מבן גוריון לשלושה ניצחונות מתוך שלושה משחקים ואז יחגגו אליפות.

אבל גם אם זה יקרה, לא בטוח שהקבוצה תשחק בעונה הבאה בליגת העל. בענף הכדורעף, מצב הקבוצות דינאמי ועלול להשתנות אפילו זמן קצר לפני תחילת העונה. לראייה, מספר שבועות לפני פתיחת העונה הנוכחית ויתרה קבוצת אס"א בן גוריון על הזכות לשחק בליגת העל (ולבסוף התחילה את העונה בליגה השלישית. גם הקבוצה הזו בדרך לעלייה, לליגה הלאומית). השיקולים סובבים בעיקר סביב כסף ותחרותיות. לכן, עוד לא ידוע האם אליפות על הפרקט תבטיח עלייה מעשית, אך בקבוצה מבטיחים כי השחקנים יעשו הכול כדי לחגוג את האליפות המתוקה וכמובן יעשו את מירב המאמצים לממש את הזכות להיות בעונה הבאה בליגה של הגדולים – אם וכאשר יזכו באליפות.

אגב, לשחקנים יש הזדמנות להבטיח דאבל כאשר ישחקו בעוד כחודש בגמר גביע המדינה לקבוצות הליגות הלאומית והארצית. המאבק על אליפות ימשיך ביום חמישי הקרוב (28.3) כאשר אס"א גידיס בן גוריון תתארח אצל נבחרת האקדמיה.

משם לכדור הכתום. בעוד הפועל באר שבע בני שמעון רושמת עונה מרשימה במיוחד בליגת העל, קבוצת הנוער של המועדון בדרך לליגת העל. הקבוצה, אותה מאמן ישראל ברוך האגדי, נמצאת כעת במקום הראשון בליגה הלאומית. במאזנה הפסד אחד בלבד אל מול 18 ניצחונות. שתי קבוצות עתידות לעלות בתום העונה, אך הקבוצה שבמקום השני עם מאזן זהה לזה של באר שבע (מכבי עופר ראשל"צ) היא קבוצת בת ולכן על פי החוקים, אינה יכולה לעלות ליגה גם אם תסיים באחד משני המקומות הראשונים.

צילום באדיבות המועדון

לעומת זאת, הקבוצה שבמקום השלישי (ע.ל.ה יהוד) עם מאזן נחות בהרבה משל באר שבע (4-16) ולכן רק טרגדיה ספורטיבית תמנע מהבאר שבעיים לחגוג עליית ליגה בסיום העונה. שבעה משחקים נותרו לתום העונה כאשר מחר (שני, 25.3) תארח באר שבע בני שמעון את מכבי ראשל"צ למשחק העונה. ההתמודדות תערך במקיף ג' באר שבע.

ונקנח עם קפיצה קטנה לדימונה. קבוצת הכדוריד, מכבי דימונה, נמצאת פסע מעליית ליגה היסטורית. הדימונאים כבר מדורגים במקום הראשון בליגה הלאומית ולמעשה הערב (ראשון) יוכלו להבטיח עלייה במידה והמקום השני, מכבי תל אביב, לא תנצח את סביון. במידה והתל אביבים כן יצליחו לעשות זאת, ההכרעה תדחה למחזור האחרון, שיתקיים בעוד שבוע בדיוק (31.3). שם תצטרך דימונה ניצחון ביתי על רמת השרון ואז תחגוג עלייה מפתיעה, ותציב בעונה הבאה בליגת העל בכדוריד שתי נציגות מהנגב – דימונה ו-מ.כ באר שבע – הישג מרשים לכל הדעות.