שמחה גדולה בנבחרת ישראל לאחר הניצחון (0:2) אמש על אלבניה. בהתאחדות מרוצים מאוד מהעובדה שהשחקנים הצליחו לנצח שני משחקים לא פשוטים בתוך יומיים, וכרגע נמצאים בעמדה טובה מאוד לסיים במקום הראשון בבית בליגת האומות.

מי שזכה לשבחים רבים על משחק נהדר הוא השוער, אריאל הרוש. במהלך המחצית הראשונה, הרוש רשם שתי הצלות נהדרות שהותירו את נבחרת ישראל במשחק. מיד לאחר המשחק, נראה כי הרוש עצמו הבין שהמשחק אמש היה מיוחד כשאמר: "זה המשחק הכי טוב בקריירה שלי. הבאת את עצמי ליכולת שיא במשחק משמעותי, הכל הלך לי, אבל לכולם מגיעות מחמאות".

אנשי ההתאחדות מברכים את הרוש. צילום: זאב דיקמן

הרוש לא שכח לשבח את האצטדיון האדום שאירח לראשונה את הנבחרת: "הייתה אווירה מטורפת ויש לי צמרמורות" אמר מיד לאחר המשחק והוסיף "זה לא היה משחק ענק, אבל ההקרבה הייתה גדולה - נתנו 200 אחוז והמזל היה איתנו בזכות זה. אנחנו רגילים שאף אחד לא נותן לנו סיכוי, אבל ידענו שיש פה הרבה כישרון ועובדה שזה נראה אחרת".

מלבד הרוש, כמעט כל שחקן ואיש צוות של הנבחרת שנשאל על האירוח ב'טוטו טרנר' לא מצא את המילים לתאר את התחושות. גורם בהתאחדות אמר: "מי שעוקב אחרי הכדורגל הישראלי יודע שהאצטדיון בבאר שבע הוא אחד מהביתיים שיש, אבל הייתה אווירה שלא מהעולם הזה. כל הצופים שהגיעו דחפו אותנו לניצחון. אין ספק שנחזור לבאר שבע". כ-15,000 אוהדים הגיעו למשחק. חלקם נתקלו בתורים ארוכים בכניסה ולכן פספסו את שריקת הפתיחה, ואחדים אף החמיצו את שער היתרון של תומר חמד.

"אווירה לא מהעולם הזה". צילום: זאב דיקמן

חדי העין שמבניכם בוודאי שמו לב לפס חום לפני הרחבה הצפונית באצטדיון. הסיבה לכך היא ביזארית. בשבוע שעבר, במהלך עבודות תחזוקה על כר הדשא, אחד מהעובדים שפך שמן על הקרקע. מסיבה שאינה ברורה, השמן התלקח וגרם לשריפה של חלק מהדשא. אנשי האצטדיון עמלו ביסודיות בימים האחרונים על מנת לתקן את המפגע, והצליחו לעשות עבודה לא רעה, משום שהיה נדמה כי החלק החום לא פגם במהלך המשחק.

מה אמר אלירן עטר?

נושא שהעסיק את אוהדי באר שבע בימים האחרונים נגע בקטע ווידאו של אלירן עטר מסיום המשחק מול סקוטלנד. בקטע, באורך של כ-4 שניות, נראה עטר ממלמל דבר מה לעצמו בזמן שהוא התחבק עם אחד מאנשי הצוות של הנבחרת. אנשים רבים טענו כי עטר סינן "ערבי מסריח" וסברו שהמילים נאמרו לכיוון דיא סבע, שלא מסר לו במספר הזדמנויות בסיום המשחק מול סקוטלנד.

בהתאחדות מיהרו להרגיע את הרוחות וקראו את שני השחקנים לבירור. עטר הכחיש מכל וכל שאמר את הדברים הללו. אמש, סבע אמר: "מה שקרה עם אלירן עטר יכול לקרות בכדורגל. אלו היו שטויות שניפחו מעבר לכל פרופורציות". במהלך החימום קראו מספר אוהדים לאלירן עטר ושאלו על הנושא. גם להם אמר שחקן מכבי תל אביב כי הדברים שיוחסו לו כביכול על סבע – לא נאמרו.

 דיא סבע חוגג את שער הבכורה בנבחרת. צילום: זאב דיקמן

שיר צדק וביבראס נאתכו מאושרים. צילום: זאב דיקמן