יומיים לאחר התקרית בה נעצרו שישה מחבריו, ומספר שעות לאחר ששניים נוספים נלקחו לתחנת המשטרה על ידי כחולי המדים, ארגון אוהדי הפועל באר שבע, האולטרה-סאות', הודיע על הפסקת פעילותו.

בפוסט שפורסם לפני זמן קצר תיארו אנשי הארגון את היומיים האחרונים: "ימי אבל עוברים על ארגון האולטרא' סאות' של הפועל באר שבע. לפני כשנתיים הוקמה יחידה חדשה במשטרת ישראל, שעל פניו אמורה למגר את תופעת האלימות בספורט. אך נדמה שעיקר העיסוק שלה הוא למחוק את ארגוני האולטראס ולהפוך את האצטדיונים בישראל לתיאטרון. בשנתיים האלה עברנו דברים שלא חשבנו שנעבור בכדורגל .אלימות משטרתית שלא לצורך, התנכלות משטרתית בחיים האישיים, ביקורי בתים, ביקורים במקום העבודה, שיחות טלפון ממספרים חסומים ורדיפה יומיומית"

בהמשך נכתב: "עשרות חברי ארגון הורחקו מהמגרשים במהלך השנים בגלל חוק הספורט החדש הקובע כי מותר לעכב אוהד לתחנת המשטרה במידה והוא נראה לשוטר חשוד, או לא בא לו טוב בעין – בעגה המקצועית: "...חשד סביר להפרת הסדר הציבורי. המצב הלך והחמיר בשנה שעברה כאשר איבדנו המון חברים במאבק מול המשטרה. לא קיבלנו גב מאף גורם וגם שקיבלנו גב מגורמים, עבדו עלינו בעיניים ושירתו בעיקר את האינטרסים שלהם תוך כדי שהארגון המשיך להיפגע. מעצרי בית, תיקים משטרתיים, בית משפט, עורכי דין וברדק אחד גדול, כאשר בזמן שניהלנו אותו דאגנו לא לתת לו להרוס אותנו והמשכנו את העשייה שלנו באצטדיון עם תצוגות נפלאות בכמות מסחרית, שהעמידה את הקהל של הפועל באר שבע בטופ העולמי וגרמה למועדון לחשיפה אדירה וגאווה".

עוד תוארה התקרית האלימה מנקודת המבט של חברי הארגון: "ברגע שהשופט שרק למחצית הקרנבל התחיל. אלימות משטרתית שלא יצא לנו להיתקל בה מעולם, ואנחנו הרבה שנים במגרשים. ראשים של חברי ארגון נבעטו על הרצפה, פרצופים נחבטו על קירות הלובי של היציע הדרומי. חברי ארגון נחנקו עד כדי עילפון ושלוליות דם התחילו לצבוע את הרחבה. באירוע נעצרו 6 חברי ארגון, מחצית מהם כי צילמו את הנעשה. ישנן ראיות של חברי ארגון נעצרים כאשר גופם נקי ממכות, ותמונות שלהם מהתחנה עצמה בהן נראה כאילו עברו לינצ' בשכונה ברמאללה".

"נכון לעכשיו אנחנו מורידים פרופיל ועוצרים את הפעילות שלנו באופן זמני. חצי מחברי הארגון במעצר\ מעצר בית\ מורחק מהאצטדיון. לצערנו, אין לנו את היכולת לפקד על הקהל של הפועל באר שבע כמו שאנחנו אוהבים" נמסר. הארגון חידד כי מדובר בהפסקה זמנית ולא בחרם משחקים, התפרקות או נטישה של הקבוצה. כמו כן, לאנשי הארגון היה חשוב להעביר מסר לקהל הרחב, לאור ויכוחים בין היציעים במחצית השנייה מול רעננה: "אין דבר כזה מזרחי, דרומי, מערבי או צפוני. שמענו מצוין מבחוץ וברשתות החברתיות – וזו לא הדרך שלנו ואנחנו לא ניתן לקהל להגיע לשם. כולנו אגרוף אחד. אגרוף שניצח את העולם ב-3 השנים האחרונות ועוד יעשה המון דברים גדולים"