הקריסה של הפועל באר שבע לא מפסיקה. אחרי ההפסד למכבי חיפה, שדרדר את הקבוצה למקום השביעי שלא מוביל לפלייאוף העליון, אמש הודחה הקבוצה מגביע המדינה. אנשי המועדון לא הצליחו להבין כיצד גם ביתרון מספרי החל מדקה 70 לא הצליחו השחקנים של בכר להוות איום ממשי על מכבי נתניה.

ג'ון אוגו, בקרוב כבר לא איתנו? צילום: זאב דיקמן

בצוות המקצועי ישבו בימים הקרובים ויערכו עם עצמם חושבים. ברק בכר טרם מצא עצמו במצב של משבר כה עמוק. קברניטי המועדון סומכים על המאמן המעוטר שיצליח להציל את הספינה השוקעת ויחזיר את המועדון למסלול. המטרה העיקרית בשלב זה היא להחזיר את השחקנים לתלם לקראת המאבקים על הפלייאוף העליון.

מי שכנראה לא יהיה בסגל בסוף חלון ההעברות הוא ג'ון אוגו. הניגרי לא חתם על זה חודש ומסתמן שגם לא יעשה זאת. בשלב זה, ידוע כי באוגו מתעניינות שתי קבוצות בליגה הטורקית. הראשונה היא ריזספור, שכבר הגישה הצעה רשמית, והשנייה היא טרבזונספור שבשורותיה משחק טוני וואקמה. כבר מהרגע שעזב, "בחש" וואקמה עבור חברו הטוב בקבוצה שלו, וכן בקבוצות אחרות בטורקיה.

אוהדי טרבזונספור מזכירים את שמו של אוגו כבר חודשים ארוכים. בימים האחרונים, התרבו דיווחים בתקשורת הטורקית על כך שהמאמן של טרבזונספור שם עין על אוגו ורוצה לראות אותו בקבוצה החל מינואר. מה שכרגע מעכב את הסגירה הרשמית של העסקה היא סוגיה משפטית איתה מתמודדת הקבוצה הטורקית מול פיפ'א. נכון לעכשיו, לקבוצה אסור לבצע העברות, אך הנושא נמצא כעת בדיונים וייתכנו התפתחויות בזמן הקרוב.

שחקן נוסף שעשוי לעזוב את הפועל באר שבע הוא דיא סבע. עוד לפני שהגיע לבית האדום, סבע חוזר על ידי שנג'ן מהליגה הסינית. בסיום העונה האחרונה, עלתה הקבוצה לליגה הראשונה. לפני כחודש עזב את המועדון חלוץ קמרוני ועד כה לא הובא לו מחליף. כעת שוהים שחקני הקבוצה במחנה אימונים בספרד. נכון לכתיבת שורות אלו, טרם התקבלה הצעה רשמית על סבע מאף קבוצה, אך בבאר שבע מעריכים כי ההתעניינות אכן קיימת ובכל רגע נתון עלול מלך שערי הליגה בעונה החולפת לקבל הודעה כי מעוניינים בו, לעלות על מטוס ולסגור את העסקה.