הענקת מלגות של ארגון הקבלנים | צילום: יח"צ המכללה טכנולוגית באר שבע

כמידי שנה, גם השנה העניק ארגון קבלני הנגב מלגות לסטודנטים מהמכללה הטכנולוגית בבאר שבע, בהם סטודנטים למקצועות הבנייה. את המלגות העניק יו"ר הארגון בבאר שבע והנגב, אלי אביסרור, במהלך טקס חלוקת תארים חגיגי שהתקיים השבוע במכללה, במעמד ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', יו"ר הנהלת המכללה פיני בדש, מנכ"ל המכללה, דב תמיר, מנכ"ל ארגון הקבלנים, צביקה ליבנה ובכירים נוספים.

יושב ראש הארגון, אלי אביסרור, שמונה לאחרונה למ"מ נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ הארצית, ברך את הסטודנטים ואמר: "אנו פועלים כדי לעודד את הסטודנטים הלומדים לקראת תואר הנדסאי בכל אחד מהמקצועות הקשורים לענף הבניה. המלגות שלנו הן תמריץ לאותם הסטודנטים המעוניינים להשתלב בענף הבניה. המחסור בעובדים בענף הוא משמעותי, ומובן כי נעשה כמיטב יכולתנו כדי לקלוט אותם בקרב חברינו הקבלנים ונפעל לשילובם בענף הבנייה בדרום". עוד הוסיף אביסרור כי הוא מעריך את פעילות המכללה לטובת מקצועות הבנייה בישראל ואף הציע להרחיב את ההכשרות המוצעות בתוכנית הלימודים האקדמית והציע הכשרות נוספות בהתאם לצרכי השוק, למשל: הכשרה כממונה בטיחות במסגרת לימודי ההנדסאים.

מנכ"ל המכללה, דב תמיר, הודה לאביסרור ולארגון הקבלנים על התמיכה הרציפה רמת השנים במלגות מחד, ועל קליטה בעבודה של ההנדסאים הבוגרים מאידך.

לדברי צביקה ליבנה מנכ"ל הארגון: "הארגון מטפח את הקשר עם האקדמיה ועם הדור הבא במספר תחומים כגון מפגש עם תלמידי תיכון במגמות הבניה, שיתוף פעולה עם מכללת ספיר בבית הספר להנדסאים, ייזום קורסים בתחומים שונים עם מכללת שבירו ועוד. כלל הפעולות נעשות מתוך ראיה ארוכת טווח כיצד ניתן לקלוט עוד ישראלים לענפי הבניה השונים".