בחרו אחרת בחרו בעצמן: הנשים שעשו שדרוג משנה חיים

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('562c4e0f-919b-4b44-b957-8e77bdc38a4c','/dyncontent/2021/7/29/694d8f10-2c55-4c08-8d91-6c1a9d8b5a5b.jpg',12633,'',525,78,true,33920);},7],[function() {setImageBanner('562c4e0f-919b-4b44-b957-8e77bdc38a4c','/dyncontent/2021/7/26/dd324c25-0cc4-4163-b23a-e80821241dd0.jpg',13164,'',525,78,true,33920);},7]]);})

לכבוד יום חגנו, היום שמזכיר לנו שכל אישה צריכה באמת לאהוב את עצמה כמו שהיא, קבלו השראה מחמש נשים אמיצות שלא ויתרו על עצמן, החליטו לעשות שינוי מקצועי שהוביל אותן לפרוח רק כי הן בחרו אחרת, בחרו בעצמן

תחשבו על זה שיש לכן הזדמנות חד פעמית לעשות שינוי באמצע החיים. למרות כל הפחדים והחששות הלגיטימיים בלעזוב מקום עבודה שוחק של עשרים או שלושים שנה, פשוט לשנות כיוון ובאומץ רב לבחור להתעסק רק במה  שאת הכי אוהבת ולא במה שכביכול דואג לרווחתך. לפתע אתן יכולות לעבוד במה שעושה לכן את החיים נטולי בוס על הראש ולממש את הפוטנציאל החבוי שלכן, להצליח ובעיקר להיות מאושרות (ואולי גם מעושרות) כמו שגלי עטרי שרה "תעשי, רק מה שאת אוהבת, שיהיה לך טוב". אז קבלו אותן הנשים שעשו שדרוג מקצועי משנה חיים. 

לימור לרבוני

לימור לרבוני (46.5)  

מקצוע עכשווי: "מעצבת תכשיטים ודקור לבית, בעלת עסק ומותג אישי DIDI Desing מתמחה בעיניים טובות". 

מקצוע במיל': "מנהלת שיווק ופרסום עזריאלי נגב". 

מה אהבת בתחום הקודם? "את הדינמיקה, את השותפות להיות משפיעה על משהו גדול, קמפיינים ומדיה והעבודה עם האנשים עם סוחרים". 

מה לא אהבת? "התובענות והעבודה מסביב לשעון. המילים "דחוף" ו"בהול" ו"היסטרי" נהפכו לבלתי נסבלות. אני לא מנתחת ראש או לב והלחץ תמיד היה בלתי הגיוני ולא התאים לי אחרי שנים של עשייה באותו תפקיד". 

ומה הוביל אותך לשינוי? "תמיד הייתי יצירתית, רק שלא היה זמן להתעסק עם זה והתחיל לדגדג לי בידיים. התפטרתי מעזריאלי אחרי שבע שנים בתפקיד, קניתי חומרי גלם והתחלתי ליצור –הנשמה שלי התחילה לפרוח". 

מה השתנה בפן האישי בעקבות השדרוג המקצועי? "שינה בי המון. אני לא לחוצה, מנהלת את הזמן שלי, אני עושה מה שאני אוהבת ויותר אני אוהבת את המפגש עם הנשים. זה תמיד מרגש ומדהים אותי מאוד לגעת בכל כך הרבה נשים". 

שירי אסרף

שירי אסרף (41) 

מקצוע עכשווי: "מאפרת". 

מקצוע במיל': "בעבר עבדתי ברשת עיתונים ארצית כראש מערך צוות גרפיקה". 

מה אהבת בתחום הקודם? "עבודה למול עורכים, כתבים, צלמים הייתה תמיד מאתגרת כאשר צריך להפיק עיתון בשעות מאתגרות וקשות תוך כדי יצירתיות תמידית". 

מה לא אהבת? "לאחר עשור בבאר שבע עברנו לעבוד במרכז הארץ. הנסיעות היו חלק משמעותי מחיי היום יום שלי שגבו ממני ימים ארוכים של שהייה מחוץ לבית". 

ומה הוביל אותך לשינוי? "תמיד הייתי יוצרת, ציירת ומעצבת ובעיקר אהבתי איפור. אני מכורה לחומרים, למברשות איפור, לצבעים ולטכניקה. חברה מהעבודה תמיד שאלה למה אני לא עוסקת בתחום וממש דחפה אותי להתחיל לנסות. מאז הכל היסטוריה". 

מה השתנה בפן האישי בעקבות השדרוג המקצועי? "אוהבת את האינטראקציה עם הלקוחות שלי, כשהן יוצאות ממני יפות ומרוצות זה הכי מתגמל בתחום הזה. בשונה מהמקצוע הקודם, אני כבר לא מבלה ארבע שעות ביום ברכבת, עובדת בבאר שבע וקרובה למשפחתי שזה בעצם הכי חשוב בשבילי כרגע". 

שרה אברהמי סולומון

שרה אברהמי סולומון (57) 

מקצוע עכשווי: "מדריכת טיולים". 

מקצוע במיל': "מורה לאמנות. 26 שנה הגשתי לבגרות ובחנתי באמנות, עיצוב ותולדות האמנות ושימשתי כמעצבת מרחב למידה והנחתי מגזרים שונים בין השאר את גננות האזור".

מה אהבתי בתחום הקודם? "את תנופת היצירתיות והמרחב". 

מה לא אהבת? "מאסתי בהגשה לבגרות".

ומה הוביל אותך לשינוי? "השינוי היה חלק מתהליך הבשלה. תוך כדי הוראה הרצתי בקורס מדריכי טיולים בכל מה שקשור לתרבויות ואמנות ועשיתי סטאז' באיטליה, מרוקו ורומניה". 

מה השתנה בפן האישי בעקבות השדרוג המקצועי? "השינוי הוא חלק מרצון לנוע וליצור מציאות, כך אני ממנפת עוד תחומים בדרך ומייצרת עוד קשרים והקשרים חברתיים, הכל אנשים ואמנות החיים". 

מירב שדה

מירב שדה (50) 

מקצוע עכשווי: "אמנית עיצוב גבות ומאפרת מקצועית". 

מקצוע במיל': "אשת יחסי ציבור והפקה".

מה אהבת בתחום הקודם? "תחום ההפקה והיח"צ זו תשוקה ובערה מתמדת של עשייה בקצב מטורף ולעיתים לא סביר. במיוחד בגופים גדולים בהם הועסקתי. את חיה שנים רבות מבחירה מאתגר לאתגר, הראש בחשיבה 24/7 גם כשאת בבית עם המשפחה, הגבולות מטשטשים ומהפקה להפקה האדרנלין רק מתגבר והעשייה ממכרת, התחושה היא שאי אפשר לעצור". 

מה לא אהבת? "קצב עבודה מטורף ולפעמים לא סביר". 

מה הוביל אותך לשינוי? "במקביל לתחום יחסי ציבור עסקתי כל השנים בתחביב כמעצבת גבות ומאפרת מקצועית והביקוש ליצירה שלי רק הלך וגבר. אני חושבת שזו הייתה הבריחה הפרטית שלי לאמנות, לשקט ולאינטימיות שלא היו קיימים ביחסי ציבור. בעידוד של אחי והורי החלטתי בין ליל שזה הזמן הנכון עבורי לשנות ולהפוך את התחביב למקצוע". 

מה השתנה בפן האישי בעקבות השדרוג המקצועי? "בחרתי בתחום שאני מאוהבת בו - תחום האסתטיקה, זה עולם של אמנות בלתי פוסקת, במיוחד שהיצירה שלי מוערכת על ידי הלקוחות, אני לא מרגישה שאני "הולכת לעבודה" אלא זכיתי לעוד יום של עשייה בקונוטציה חיובית שבה אני מנהלת את הלו"ז שלי וסביבת העבודה שלי שמחה בלי הסטרס הגבוה. אני אישה רב גונית שמסתכלת על החיים בראייה רוחבית, לא יכולה לעשות רק דבר אחד ולהסתפק בו, תמיד בתחושה שיש לי עוד המון ליצור ולחוות. אני לא רואה את עצמי עוצרת ובטוחה שתהיה גם קריירה רביעית". 

תהילה שטרית

תהילה שטרית (30) 

מקצוע עכשווי: "הרחבת הסמכה חינוך גופני". 

מקצוע במיל': "מורה מחנכת בבית ספר יסודי". 

מה אהבת בתחום הקודם? "את היכולת לגרום לילד להאמין בעצמו ולהעצים אותו". 

מה לא אהבת? "העיסוק בטופסולוגיה וששעות העבודה אף פעם לא מסתיימות בסוף יום הלימודים".

מה הוביל אותך לשינוי? "את עולם הספורט גיליתי בשש שנים האחרונות, ממש לאחר ההריון הראשון שלי בו העלתי 30 ק״ג. החיבור לא הגיע מיד, אך עם התמדה ועבודה קשה הגיעו התוצאות וגם ההתמכרות לכושר. בשנתיים האחרונות, גיליתי את עולם הריצה והקרוספיט וכאישה שאוהבת אתגרים מצאתי בהם את השילוב של עבודה מנטלית וכוח פיזי שהובילו אותי בזמן כל כך קצר (שנה וחצי) לעשות שלושה מרתונים". 

מה השתנה בפן האישי בעקבות השדרוג המקצועי? "ההחלטה  לעשות הסבת מקצוע לחינוך הגופני היתה כל כך טבעית עבורי ועבור כל הסובבים אותי כיוון שאני חייה ונושמת ספורט ואם אפשר על הדרך להתפרנס ממה שאני אוהבת אז הרווח הוא כפול ומכופל. מתנה מבורכת שנכנסה לחיי ודרכה למדתי לאהוב את עצמי ולהאמין ביכולות שלי ולשאוף תמיד להיות הגירסה הכי טובה של עצמי". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] $(function(){setImageBanner('c986a9da-08cd-45a1-b255-5cad2655b329','/dyncontent/2021/7/26/f393b752-947e-41c1-8d08-34d2d25e8857.jpg',13173,'',525,78,false,33922);})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה