יאסו רק בישראל

אחת הסיבות בשלן רבים בוחרים לנפוש ביוון, היא כמובן האיים אותם מקיף הים התיכון, אך מעבר לזאת חשוב לציין את העם היווני שנודע בשל תכונותיו הרבות וביניהם העובדה כי הוא עם חם ומכניס אורחים, הם אנשים אוהבי שיחה ומלאי שמחת חיים והרי לא בכדי הטברנות הפכו לשם דבר במדינה הייחודית ושמה יוון.

בין כל המנהגים הנהוגים ביוון, היה זה נחמד אם ישראלים היו מאמצים את חלקם, כך הארץ הייתה שמחה יותר וכל אחד מהישראלים החיי את שגרת היום (המתישה לעיתים), היה מצליח ליהנות אף יותר מחייו הפרטיים ומחיי החברה ככלל.

5 מנהגים ראויים לאימוץ

טיול ג'יפים ביוון יחשוף אתכם עם מנהגים מגוונים, אותם כדאי לישראלים להכיר ואם לא מספיקה ההיכרות, אזי יהיה זה נחמד אם הם יאומצו על ידי הישראלים:

  • הכנסת אורחים – אחת התכונות הנהוגות ביוון היא הכנסת האורחים החמה והאוהבת של היוונים את כל מי שבחר להגיע לטרטוריה שלהם. הכנסת האורחים כה נעימה לתייר, וזו בין היתר הסיבה שיוון היא אחת מהמדינות היותר מתויירות.
  • שמחת חיים – אם יש דבר שעליו לא מוותרים ביוון (על אף הקשיים הרבים עמה הם מתמודדים (וביניהם הכלכלה וזיהום האוויר הוא שמחת החיים שלא עוזבת. היוונים משכילים לשמוח בכל עת ושמחתם באה לידי ביטוי בדרכים רבים ומגוונים
  • טברנות שירים ומשקאות – לשמוח היא לא רק סיסמא היא דרך חיים אותה מבטאים בין היתר בטברנות המוכרות עד מאוד והן אלו המאפשרות לעם היווני לשבת ולשיר כולם יחד.
  • אוכל – אוכל הוא מנהג ידוע להבעת שמחה והפקת הנאה מושלמת עם המשפחה, החברים והתיירים. כחלק ממנהגי היוונים, חשוב לפתוח שולחן ולמלאו בכל טוב לא רק בשמחות ובחגים, אלא גם ביום שבשגרה.
  • ריקודים ולא רק בחתונות – נוהג בלתי מעורער בקרב היוונים, הוא לצאת במחולות וריקודים כך שבכל הזדמנות ישמחו הם להרים כוס של אוזו ולרקוד סביב הבקבוק עד אור הבוקר.

כל אחד מהמנהגים המצוינים מעלה, עתידים לתרום לישראלים ולהפוך אותם לעם שמח יותר, רגוע יותר ומבלה יותר, אז למה לא בעצם...