תובנה שבועית מס' 14שאלה: תוכיח לי את מציאות אלוקים, באופן שאהיה בטוח בקיומו? תשובה: קודם כל לפני שאני מוכיח לך על מציאות אלוקים , אז לפני שנתחיל בוא נסכים על כללים להוכחה, מה נחשב אצלך להוכחה? מתי אתה מחליט על משהו שהוא קיים ומתי אתה מסתפק על מציאותו? לדוגמא: האם אתה מסתפק אם אתה קיים? אני מניח שלא, אתה מבין, מרגיש ורואה שאתה קיים, נכון?

השואל: נכון, כל דבר שאני יכול להרגיש , לראות או למשש אני בטוח שהוא קיים, כל מה שאני יכול לחוש ב- 5 החושים שלי אני יכול להיות בטוח שהוא קיים.

המשיב: האם אתה בטוח שאני קיים? כן אני זה שכותב אליך כרגע את התשובה, , האם אתה מסתפק בקיומי? או שאתה בטוח שמשהו בעל תבונה כותב את זה?

 

השואל: לא אני לא בטוח שאתה קיים אולי האותיות של הסתדרו מעצמם, אולי חתולה נחמדה קיפצה על המחשב וטיילה על המקלדת באופן שתיכתב תשובה וכך יצאה התובנה ...

סתם, סתם אני צוחק, כן, אני בטוח בקיומך אני רואה את האותיות מסודרות, אני מבין שמישהו בעל תבונה כתב לי את הדברים.

המשיב: זאת אומרת ששנינו מסכימים שגם אם אתה לא רואה משהו אתה יכול להסיק על קיומו על ידי הסמנים והאותות שמוכיחים על מציאותו של משהו.


לסיכום: להוכיח את מציאות אלוקים אנחנו לא צריכים לראות אותו אלא מספיק שיהיה מוכח לנו שהוא קיים על ידי ההיגיון שברשותנו.

ובכן, ישנן דרכים ואפשרויות רבות להוכיח את מציאותו של אלוקים כדי לא להטריח אותך,בחרתי אחת מהם

(כמובן שבמסגרת של חומר כתוב יתכן שיעלו שאלות על הדברים לכן מומלץ לקרוא הכל, וכמו שתמיד הכי מומלץ לבקר בסמינר ערכים שם ניתן לקבל תשובות ולשאול שאלות וגם על השאלות לקבל תשובות וכו')

אז בוא נסכם את ההוכחה שלנו כדי להוכיח את מציאות אלוקים:

סיכום ההוכחה:

1)      טענה: לכל סֶדֵר יש מְסָדֵר.

2)      עובדה: העולם מסוּדָר.

3)      מסקנה: לעולם יש מְסָדֵר. (אלוקים)

אם נסכם זאת במילים:

כל דבר מסודר מעיד על מישהו שסידר אותו, וכיוון שהעולם מסודר, אנחנו מגיעים למסקנה שיש משהו שסידר אותו- הבורא.

השואל: מה פתאום!,לדעתי יתכן שייווצר משהו מסודר ללא מסדר, נגיד אם אני משחק שש בש ובקוביות יוצא לי מספרים מסודרים של 6,6 או 3,3 וזה יצא במקרה וללא יד מכוונת,  אתה רואה שהטענה שלכל דבר מסודר יש מסדר היא טענה לא נכונה!

תשובה: מסכים איתך, ובכן, בוא נגדיר מחדש את הטענה ונאמר כך:

כל סדר שאין סיכוי שסודר ללא יד מכוונת, חייב להיות מסדר.

אביא לך דוגמא: נכון שבמשחק שש בש יתכן שיצא לך מספרים מסודרים, אבל קח לדוגמא מצלמת "פנסוניק" משוכללת, היא דוגמא לדבר מסודר: העדשה בדיוק במקום, הפלאש נדלק בדיוק בזמן הצילום, היא מתכווננת אוטומאטית, היא מעבירה את התמונות בצורה אוטומאטית, היא "מרגישה מתי יש חושך ומתי יש אור,  היא דוגמא לדבר מסודר מאוד מאוד, אתה מסכים איתי, נכון?

ובכן, האם יש סיכוי שסדר כזה של מצלימה כזו יווצר מאליו ללא יד מכוונת?

השואל: המצלמה ודאי נוצרה במקרה, היה פיצוץ שהכינו המחבלים מהחמאס , הם שמו מסמרים , זכוכיות וכמה חוטים במטען חבלה ובפיצוץ הזה "הסתדרה" המצלמה, חה חה.

סתם צחקתי, אני מסכים שמצלמה שהיא דבר מסודר אין סיכוי שהיא תיווצר במקרה וחייב להיות שמשהו יצר אותה.

המשיב: ובכן נסכם את המסקנה ששנינו הגענו יחד למסקנה:

טענה: לכל דבר מסודר שאין סיכוי שנוצר ללא יד מכוונת, חייב להיות מסדר.
מסכים לסיכום?

השואל: מסכים, אבל מי אמר שהעולם מסודר בכזו צורה שלא יתכן שהוא נוצר ללא מסדר.

המשיב: ובכן מכאן אנחנו נמשיך להוכחת סעיף 2 שהעולם מסודר, ולעניינו שהעולם מסודר באופן שלא ייתכן שהוא סודר מאליו.

להלן סיכום ההוכחה שאני עומד להביא לך:

1) טענה: לכל סדר יש מסדר.

הטענה קבילה רק אם הסדר לא ייתכן שנוצר ללא מסדר.

2) עובדה: העולם מסודר.

העובדה קבילה רק בתנאי שנראה עולם מסודר ללא ייתכנות שהעולם סודר מאליו.

3) מסקנה: לעולם יש מסדר. (אלוקים)

מסכים על סיכום ההוכחה באופן היותר מדוייק?

השואל: כן

ובכן נרחיב את ההוכחה, על מצלמה הסכמת באופן בטוח בצורה ודאית שהיא לא נוצרה מאליה אלא על ידי מסדר, האם העין שלך פחות מסודרת מהמצלמה או יותר מסודרת מהמצלמה?

כן, העין זו שאיתה אתה קורא כרגע את האותיות, לפני שתענה לי נתבונן קצת על העין שלנו: העין נמצאת לך בראש, האם נראה לך שמשהו סידר אותה שם? דמיין לעצמך מישהו עם עיניים בקרסול, או בכל בוהן ברגל תהיה עין אחת, אם היו נותנים לך לסדר אדם מחדש האם היית שם את העיניים במקום אחר או מסדר אותם במקום שהן נמצאות עכשיו?

נמשיך הלאה, כל כמה שניות אתה מעפעף , סוגר את העין לאלפית שנייה ושוב פותח, האם חשבת פעם למה אתה עושה זאת?
ובכן, סיבת העפעוף היא מפני שבעין יש נוזל סיכה מיוחד עם אחוזים מדויקים של חומר טבעי שיודע גופך לייצר (מי לימד אותו…) , החומר הזה נמצא בדיוק במינון ובאחוזים המתאימים,  אילו החומר סיכה הזה היה "נשפך" מדיי לא היית יכול לקרוא את הספר הזה כי כל הזמן היית דומע, ואם היה פחות מדיי העיניים היו מתייבשות, גם סוג ומינון החומר ניקוי שגופך מייצר הוא מיוצר בצורה מדויקת אם תשים ריכוז חזק מדיי של חומר,  העיניים היו שורפות לך, ואם תשים חומר חיטוי לא מרוכז כלל העיניים לא היו מתנקות וחלקיקי האבק היו נדבקים לעיניך, החברות שמייצרות חומר חיטוי לעדשות מגע רק "מחקות" את החומר הניקוי הטבעי שגופך יודע לייצר.

נמשיך הלאה כל דבר שאתה רואה מתהפך פעמיים פעם אחת כשהוא נכנס לתוך עיניך ופעם אחת במוח שלך, האם נראה לך שכל זה סודר במקרה?

אומר ד"ר ברק (מתוך: ירחון טכנולוגיות) מומחה ל"קוראים אופטיים": "עין האדם (היא מתקדמת) במרחק של דורות רבים מהטכנולוגיה הקיימת היום. המערכת הביולוגית היא כה מתוחכמת ומשוכללת עד כי אני חושב שאין משהו היכול להעיד ולומר כיצד היא עובדת. ניתן לחקות את המערכת הביולוגית רק בהיבט ספציפי נתון, אולם להשתחצן ולומר שניתן לבנות משהו המתחרה עם עין האדם במכלול שלם של היבטים- זו שטות"

לאחר התמקדות בפרט אחד מגוף האדם שהוא העין, האם נראה לך שהמצלמה יותר משוכללת מהעין? האם נראה לך שעין מסודרת כזו דומה לסדר של קוביות שש בש או לדוגמא של המצלמה שעליה הסכמת שלא יתכן שנוצרה המצלמה לבד.

השואל: אני מסכים  שהעין מסודרת וכן אני מסכים שלא יתכן שהסדר בעין דומה לקוביות השש בש, אלא הוא יותר דומה למצלמה.

המשיב: ובכן,דוגמא אחת מתוך מיליוני דוגמאות, מוכיחה לנו שהעולם מסודר בצורה שלא יתכן שהוא יהיה מסודר ללא מסדר.

לכן שנינו הגענו לעובדה: בעולם שלנו יש דברים מסודרים שלא יתכנו שסודרו ללא מסדר.

ונגיע למסקנה: העולם סודר על ידי מסדר דהיינו הבורא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה