בשבועות האחרונים התפללו תושבי העיר באר שבע לרפואתה של רעות חסון מימוני, לאחר סיבוך נדיר בלידה, שהותיר אותה במצב קשה בבית החולים סורוקה. אמש כוחותיה לא עמדו לה, ובבית החולים נאלצו לקבוע את מותה הטראגי.

בתחילת חודש אוקטובר, ילדה רעות את בנה הבכור. בזמן הלידה, התפתח סיבוך נדיר תסחיף מי שפיר וגרם באחת לקריסת כל מערכות גופה. מדובר במקרה קשה מאד של תסחיף מי שפיר, מצב פתאומי קריטי ומסכן חיים שאינו ניתן לצפייה מראש ואינו ניתן למניעה. התינוק חולץ במצב טוב. מאז ועד אמש, המשיכו בבית החולים להילחם על חייה, לצד תפילות רבות שנשאו חבריה, מקורביה ותושבי העיר.

אנשים רבים הספידו את רעות במהלך השעות האחרונות ברשתות החברתיות. "הלב לא רוצה להאמין! רעותי שלי, רעותי שלנו לביאה שאת. נלחמת על כל רגע. אוהבת אותך מעמקי הלב ולא אשכח לעולם את החיוך והלב הענק שלך.. תמיד נזכור ונוקיר" כתבה קרובת משפחתה.

"חיוך שלא יישכח"

רעות בת ה-29 הייתה אשת צבא שהגיעה לדרגת רב סרן. בתפקידה האחרון שירתה כקצינת משאבי אנוש בבה'ד 20. "רעות הייתה הקצינה שבזכותה נשאר לי טעם טוב מהשירות הצבא שלי ומהבסיס. היא ראתה בי מה שאף אחד לא ראה, האמינה בי והתעקשה לכתוב לי מכתבי המלצה לכל מקום שאחליט להתקדם אליו. נלחמת כמו לביאה, אמן שירכו כמותך בישראל" כתבה אחת מהחיילות ששירתו תחתיה לאחר דבר הטרגדיה.

רעות הותירה אחריה בעל, אביאור, ופעוט כבן חודשיים. הלווייתה התקיימה אמש (חמישי). יהי זכרה ברוך.