פרשת זגורי כללה בשנים האחרונות אפלוליות רבה, מלאה בצווי איסור פרסום וחקירות בלתי נגמרות, עד למעצרו של יניב זגורי בחו"ל והבאתו לארץ. ההאשמות נגדו חמורות וכוללות מעורבות בשלושה מקרי רצח של דבורה הירש ז"ל, אשתו של טל קורקוס ז"ל, טל קורקוס עצמו, ואלישע סבח ז"ל.

כזכור, הירש נורתה לעיני שלושת ילדיה במרץ 2016, בן זוגה לשעבר טל קורקוס נהרג בפיצוץ מכוניתו באשקלון לפני כשנה, ואלישע סבח נורה למוות בידי מתנקש במסעדה בנתניה כמה חודשים לפני מותו של קורקוס, בעבר סבח העיד נגד זגורי. אותן פרשות נחקרו במעמקי יחידות המשטרה עד להפללתו של זגורי והגשת כתבי אישום נגדו. זגורי מצדו, מכחיש את כל ההאשמות בטענה כי תפרו לו תיק.

זגורי מואשם במעורבות בשלושה תיקי רצח. מימין לשמאל: דבורה הירש ז"ל, טל קורקוס ז"ל, ואלישע סבח ז"ל. קרדיט: ארכיון וחדשות 10.

חקירת המשטרה בשנים האחרונות כללה הפעלה של אמצעים רבים גם מחוץ לגבולות המדינה, שימוש בעדי מדינה, איסוף ראיות, אלפי שעות חקירה והעסקת שוטרים רבים על הפרשה הסבוכה במרכזה החשוד יניב זגורי. רק עלויות האבטחה של העדים ותשלומים שקיבלו נאמדים בכ-4 מיליון שקלים. אמצעי חקירה שונים וטכנולוגיים שהופעלו וכללו מעקבים בארץ ובחו"ל, נאמדים בעלות של כ-11 מיליון שקלים נוספים, כך לפי הערכות שפורסמו הבוקר בידי שמעון איפרגן באתר MAKO.

כפי שצוטט בכתבה גורם במשטרה "בכל התיקים יש לנו ראיות שהוא מעורב במקרי הרצח; בתיק החיסול של קורקוס לצורך העניין, הוא תפור מכל הכיוונים. השקענו מיליוני שקלים כדי לפענח את כל התיקים נגדו. השתמשנו באמצעים טכנולוגיים משוכללים ביותר ויקרים מאוד. לא חסכנו בכלום. כמו כן, ראוי לציין שנהנו משיתוף פעולה פורה עם העמיתים שלנו בסין ובתאילנד".

קצין בכיר במשטרה התייחס לפרשה ואמר כי "נתנו לו את האפשרות לחשוב שאין לנו ראיות נגדו, אבל מתחת לפני השטח אספנו הקלטות שמוכיחות את מעורבותו בכמה מתיקי הרצח בהם הוא מואשם.  למעשה 'הרדמנו' אותו ונתנו לו תחושת ביטחון כדי לגרום לו לעשות את כל הטעויות האפשריות. בסוף הוא נפל בכל הפחים שטמנו לו". כך לפי הפרסום.

הערכה: פרשת זגורי עלתה כ-15 מיליון שקלים. צילום ארכיון

בימים אלו שוהה זגורי במאסר, וממתין למשפטו שיחל במהלך החודשים הקרובים. עשרות אלפי עמודים ועשרות דיסקים מלאים במידע עומדים ללמידת התביעה וההגנה לקראת המשפט. מדובר באחת הפרשות הגדולות שעסקה בה יחידת ימ"ר נגב של המשטרה בשנים האחרונות אם לא הגדולה ביותר, כזו שטלטלה את עולם הפשע לא רק בדרום הארץ, אלא במדינה כולה. לאחר שנים של חקירה, במשטרה מקווים לחתום את הפרשה כשהנאשמים מאחורי סורג ובריח.