אזעקת "צבע אדום" נשמעה דקות ספורות לאחר השעה 15:00 בבאר שבע, בעקבות שיגור רקטה לאזור העיר. הרקטה נפלה סמוך לפאתיה הצפוניים של העיר בשטח פתוח. כוחות משטרה הוזעקו אל זירת הנפילה ואיתרו את נפילי הרקטה. במשטרה מדגישים בפני הציבור שלא להתקרב לזירות נפילות ולהימנע מהתקהלות בזירה וסמוך לה, כדי לאפשר הגעת כוחות במהירות למקום.

כוחות משטרה בזירת נפילת הרקטה בבאר שבע. צילום: דוברות המשטרה

נצ"ב אפי שיימן, מפקד תחנת משטרת באר שבע אני קורא לאזרחים. ברגע של אזעקה, דבר ראשון זה להתמגן, דבר שני להתקשר 100. כוחות הביטחון – משטרה, כיבוי אש, מד"א נגיע לזירה ונגיש את הסיוע האזרחי הנדרש. משמעת אזרחית מצילה חיים".

בהמשך לאירועים בגזרות המחוז הדרומי ביממה האחרונה, קיים מפקד המחוז, ניצב מוטי כהן, הערכת מצב בה הוחלט בשלב זה להמשיך ולעבות את מערכי כוחות המשטרה ברחבי הדרום מתוך מטרה להגביר את ביטחון הציבור ולאפשר שגרת חיים ככל הניתן ובהתאם להנחיות גורמי הביטחון.

גם ראש העיר רוביק דנילוביץ' התייחס לנושא "ארבע שנים אחרי מבצע 'צוק איתן' התעוררנו לבוקר חדש. אנחנו בהתייעצות עם גורמי הביטחון ופיקוד העורף, כיוון שצפויים להתקיים היום בבאר שבע שני אירועים גדולים – משחק הפועל באר שבע, ופסטיבל האור אליו הגיעו אתמול כ-40 אלף איש מרחבי הארץ".

משחק הפועל באר שבע ופסטיבל האור יתקיימו כסדרם. צילום: באר שבע נט

דנילוביץ' הפנה פנייה לממשלה "אנחנו לא ששים אלי קרב למערכה נוספת. אך המציאות כפי שהיא ביממה האחרונה לא יכולה להימשך.  דין עוטף עזה כדין תל אביב. עשו מעשה".

הערב בשעה 20:00 יתקיים משחק הפועל באר שבע מול אפועל ניקוסיה במסגרת הליגה האירופית. במקביל יתקיים בעיר העתיקה פסטיבל "זוהר דרומי" אליו הגיעו אמש כ-40,000 תושבים מרחבי הארץ. בדקות האחרונות התקבל עדכון כי על פי החלטת פיקוד העורף האירועים המתוכננים להיערך הערב בבאר שבע יתקיימו כסדרם. כל עדכון נוסף יובא בהקדם.