בישראל קיים מחסור של יותר מ-3,000 נהגים בענף התחבורה הציבורית. הקושי בגיוס נהגים נובע בין היתר, גם מתנאי שכר בלתי מספקים, ונהגים רבים מעדיפים לעבוד באופן פרטי. לכך יש השפעה מכרעת על תפקוד התחבורה הציבורית בישראל. גם בעיר באר שבע מתלוננים תושבים על אי הגעה בזמנים או ביטול של אוטובוסים ללא ידיעתם, כשהעיר מתפתחת ובעתיד תיאלץ להסתמך יותר ויותר על תחבורה ציבורית, יש לתפקודה השפעה מכרעת על הציבור, ולכן עולה חשיבות יתרה בשיפור תנאי הנהגים כמו גם משכורתם. 

שכר הנהגים יועלה ל-43 שקלים לשעה. צילום: שרון טל

בימים האחרונים נפגשו וועד נהגי חברת "דן באר שבע" עם מנכ"ל החברה החדש, טל כהן, שהחליף בתפקיד את המנכ"ל היוצא יורי ברונשטיין. כהן, מנכ"ל "דן בדרום" לקח פיקוד על שתי החברות. במסגרת משא ומתן בין וועד הנהגים בחברה למנכ"ל, הושג הסכם במסגרתו יועלה שכר הנהגים ב"דן באר שבע"  מ-39 ל-43 שקלים לשעה. המשמעות היא תוספת ממוצעת של כ-1,000 בחודש לנהגים העובדים במשרה המלאה, ותבוא לידי ביטוי בהגדלת תעריף השעות הנוספות, ההפרשות לפנסיה, פיצויי פיטורים וקרן השתלמות. בין היתר סוכם, כי תבוטל החל מחודש אוגוסט פרמיית עידוד בגובה 400 שקלים.

צילום פרטי

נוסף לכך, סיכמו בחברה על מתכונת נופש שנתי בין החודשים ינואר-מרץ 2019, שתכלול מלון ברמת 4 כוכבים חצי פנסיון, ופעילויות גיבוש במהלך הנופש. הנופש הקרוב כך סוכם, יתקיים בים המלח, והנופש הבא באילת. כמו כן סוכם כי ייבחן מנגנון המשמעת במהלך חודש אוקטובר 2018, במהלכו נקנסים נהגים בגין תלונות.

הסיכום בין הוועד להנהלת החברה טרם נחתם סופית. בוועד מקווים שלא יהיו שינויים ברגע האחרון, וההחלטה תישאר על כנה. במידה וזו תאושר, שכר הנהגים יחושב רטרו-אקטיבית מה-1 ביולי. מ"דן באר שבע" נמסר בתגובה כי במסגרת הסכם בין העובדים לחברה, הוחלט להעלות את שכר הנהגים ל-43 שקלים לשעה.  

העלאת השכר תמשוך נהגים נוספים ותביא לשיפור התחבורה הציבורית בעיר? נמשיך לעקוב. צילום: שרון טל

"התייעלות וקיצוצים": בכירים ב"דן באר שבע" פוטרו

כפי שפרסמנו לראשונה ב'באר שבע נט', מספר עובדים בכירים בחברה פוטרו בימים האחרונים בהחלטת המנכ"ל החדש. אחד העובדים סיפר ל'באר שבע נט' "המנכ"ל הגיע עם האנשים שלו, והחליט להחליף, מי שהיה בתקופתו של יורי, הולך הביתה". אמרו לך מדוע מפטרים אותך? "אמרו שזה התייעלות וקיצוצים. מזמנים אותך לשימוע ואומרים לך שלום. תחושה כואבת".

מ"דן באר שבע" נמסר בתגובה על החלטות הפיטורים: "נעשים צעדי התייעלות וקיצוצים בהנהלה ובתפקידי המטה, ללא כל פגיעה בנהגים ובשירות".