פרסום ראשון: מספר עובדים בכירים במטה הניהול של חברת "דן באר שבע" פוטרו, וזאת לאחר מינוי מנכ"ל החברה החדש טל כהן, במקום המנכ"ל היוצא יורי ברונשטיין. טל כהן ינהל כעת גם את "דן באר שבע" וגם את "דן בדרום".

פיטורים ב"דן באר שבע". צילום ארכיון: כרמל קיסרי

לטענת עובד בחברה "המנכ"ל הגיע עם האנשים שלו, והחליט להחליף בקיימים, מי שהיה בתקופתו של יורי, הולך הביתה". אמרו לך מדוע מפטרים אותך? "אמרו שזה התייעלות וקיצוצים. מזמנים אותך לשימוע ואומרים לך שלום. תחושה כואבת".

עובד אחר ששמע על המקרה הוסיף "חתכו את העובדים כמו גלגל שווארמה. אנשים שעובדים בחברה מתחילתה, מגיע מנכ"ל חדש ופשוט שולח הביתה".

מ"דן באר שבע" נמסר בתגובה על החלטות הפיטורים: "נעשים צעדי התייעלות וקיצוצים בהנהלה ובתפקידי המטה, ללא כל פגיעה בנהגים ובשירות".

מסתמן: העלאה בשכר נהגי "דן באר שבע"

בתוך כך, הוחלט גם על צעדים נוספים, במסגרת משא ומתן בין וועד הנהגים בחברה למנכ"ל, המרכזי שבהם הוא העלאת שכר הנהגים בדן באר שבע מ-39 ל-43 שקלים לשעה. המשמעות היא תוספת ממוצעת של כ-1,000 בחודש לנהגים העובדים במשרה המלאה, ותבוא לידי ביטוי בהגדלת תעריף השעות הנוספות, ההפרשות לפנסיה, פיצויי פיטורים וקרן השתלמות. בין היתר סוכם, כי תבוטל החל מחודש אוגוסט פרמיית עידוד בגובה 400 שקלים.

צילום פרטי

נוסף לכך, סיכמו בחברה על מתכונת נופש שנתי בין החודשים ינואר-מרץ 2019, שתכלול מלון ברמת 4 כוכבים חצי פנסיון, ופעילויות גיבוש במהלך הנופש. הנופש הקרוב כך סוכם, יתקיים בים המלח, והנופש הבא באילת. כמו כן סוכם כי ייבחן מנגנון המשמעת במהלך חודש אוקטובר 2018, במהלכו נקנסים נהגים בגין תלונות.

הסיכום בין הוועד להנהלת החברה טרם נחתם סופית ועתיד להיחתם ב-48 שעות הקרובות. בוועד מקווים שלא יהיו שינויים ברגע האחרון, וההחלטה תישאר על כנה. במידה וזו תאושר, שכר הנהגים יחושב רטרו-אקטיבית מה-1 ביולי. מ"דן באר שבע" נמסר בתגובה כי במסגרת הסכם בין העובדים לחברה, הוחלט להעלות את שכר הנהגים ל-43 שקלים לשעה.