"הדרך לבתים שלנו ברחוב היא כמו רחוב הולנדי, אבל המרצפות ברצפה הן עם שקעים, יש מרצפות שבורות ועקומות בכל מקום. פעם אחת הלכתי שם ונפלתי, כמעט שברתי את הרגל. זה קרה כמה פעמים, ולא רק לי. זה בגלל איך שהבלטות ממוקמות, הן עקומות וזה מסוכן, נפלתי כמה פעמים. גרים כאן אנשים מבוגרים, גם ילדים קטנים שיכולים לרוץ ולהיתקע בבלטה ולמעוד", מספרת ג', תושבת רחבת שמגר השופט משנת 84', כעת בת 69. ג' ותושבים נוספים מתלוננים כבר זמן רב על מצב המרצפות והבלטות בדרך לביתם. הם אומרים כי העירייה לא ענו עדיין לפניותיהם והם מקווים שמישהו יוכל לעזור להם.

האם התושבים יוכלו ללכת לביתם בבטחה בקרוב?

"משני הצדדים שלנו בנו קוטג'ים ושם הכל מסודר, המרצפות חדשות ויפות וישרות... ואצלנו לא. לנו לא סידרו שום דבר. עם הזמן זה נהיה מסוכן וצריך להחליף שם הכל. לפעמים אני בדרך הביתה עם סלים ולא יכולה תמיד לשים לב לכל מקום בו אני דורכת, הכל שקוע, עקום, ואפשר ליפול בכל רגע", מדגישה ג'. התושבים טוענים כי גם במוקד העירוני לא מסייעים, כשנאמר להם שהמוקד יכול לסייע עם בעיות של מים, ביוב וצמחייה. "זה התפקיד של העירייה לסדר את זה, לא יכול להיות שאומרים לנו שלא מטפלים בזה, מי יטפל?", אומרת ג'.

מדובר באנשים מבוגרים רבים שגרים ברחוב, אנשים שלא תמיד יודעים איך או למי לפנות כדי לבקש עזרה או להילחם למען השיפור של הרחבה. "כולם מתלוננים על זה, זה מפריע לכולם כאן. אם אני מביאה את הנכדים שלי שיבואו אליי הביתה הם יכולים ליפול בדרך. יש גם הרבה צמחייה בין המרצפות והבלטות שאף אחד לא גוזם. זה לא צריך להיות ככה. אנחנו לא צריכים להרגיש סכנה או פחד בכל פעם שיוצאים מהבית. זה ממש מוזנח, מישהו צריך לדאוג שיהיה יפה ובטוח ללכת כאן", מסכמת ג'.

מעיריית באר שבע  נמסר בתגובה:

"מבדיקה שערך אגף האחזקה בעירייה במקום הנ"ל, עולה, מדובר בשטח הפרטי הנמצא באחריות וטיפול של הדיירים. כידוע, העירייה מנועה מלהכנס למתחמים פרטיים ולבצע עבודות מהסוג כפי שציינת בשאילתא".