בשעות הבוקר המוקדמות התרחשה תקרית חריגה ברכבת ישראל, כאשר חייל צה"ל הגיע לתחנת רכבת מרכז בעיר ניסה להיכנס מבלי לעבור בידוק. חרף ניסיונותיו התבקש החייל לעבור בתחנת הבידוק הביטחוני, להציג תעודת חוגר ולהעביר את התיק שלו בשיקוף, אך הוא הוסיף לסרב והחליט להתפרץ למתחם התחנה תוך שהוא מחייג לקצין הממונה עליו.

 

צילום: ישראל ויצמן

לאור זאת, הודיעו מאבטחי התחנה לחייל כי הוא מעוכב ואינו יכול להיכנס למתחם מבלי לעבור בבידוק כמו כולם. החייל המשיך בשלו תוך שהוא מתעלם מהוראות אנשי הביטחון במקום וצועד לתוך המתחם, באותם רגעים ניסו המאבטחים להשתלט על החייל והתקרית הפכה לאלימה כאשר החייל נפגע בראשו מקת הנשק של אחד המאבטחים במקום.

כלל המעורבים במקרה ובזאת החייל וראש משמרת מאבטחים של תחנת הרכבת סיימו את המקרה בתחנת המשטרה.

תגובת רכבת ישראל: "במהלך בידוק שגרתי של נוסע בתחנת באר שבע מרכז, לפי הנהלים, סירב האיש להישמע לנהלי הבדיקה הבטחונית, התפרע ואף ניסה לפרוץ לתחנה בכוח. האיש אף התעמת עם מאבטח בכניסה לתחנה. המאבטח פעל על פי נהלי משטרת ישראל לבידוק בטחוני, ולאחר שמיצה את כל האפשרויות האחרות, מנע באופן פיזי את כניסת הנוסע ללא בידוק.תיעוד האירוע הועבר לגורמים המוסמכים. אנו שבים ומבקשים את ההבנה ושיתוף הפעולה של הנוסעים בתהליך הבידוק הבטחוני, שמטרתו שמירה על בטחון הנוסעים".