להקת UK Pink Floyd Experience ביטלה את כל הופעותיה בישראל כנראה בעקבות לחצים של תנועת ה-BDS על ביטול ההופעות. הלהקה הייתה צריכה להגיע לשלוש הופעות- בבאר שבע, בתל אביב ובחיפה. הסיבה לביטול היא ככל הנראה לחצים שהפעיל רוג'ר ווטרס, מנהיג להקת הפינק פלויד המקורית, הידוע בתמיכתו בארגון ה-BDS (ארגון המעודד חרם על ישראל).   

רוג'ר ווטרס

בפוסט שעלה בחשבון הפייסבוק של הלהקה נכתב כי כל ההופעות בישראל מבוטלות. הסיבה לביטול ההופעה היא לחץ שהפעיל רוג'ר ווטרס באמצעות גורמי התקשורת על להקת הקאברים. הלהקה UK Pink Floyd Experience  הופיעו בארץ בשנה שעברה. הפעם הם היו אמורים לבצע את האלבום the dark side of the moon במלואו. על הבאתם לארץ אמונה חברת EGOeast

והם היו צריכים להגיע לבירת הנגב בתאריך 4 לינואר 2019, עוד פחות מחודש.

רוג'ר ווטרס, חבר להקת "פינק פלויד" המקורית ופעילBDS  ווקאלי, ידוע במאמציו לחבל בכל הופעה של אמן בינלאומי המכריז על הופעה בישראל. גם הפעם נראה כי מסע ההסתה האינטנסיבי שלו הצליח ואתמול (שבת) אכן בוטלו ההופעות. עם זאת, על אף ההודעה על הביטול, מודיעה חברת אגואיסט הפקות, האמונה על הבאת הלהקה לישראל, כי החלטה סופית ומוחלטת בנידון תגיע בהמשך, וכי למעריצים בישראל יש עוד תקווה, זאת בעקבות התגייסות חסרת תקדים של הקהל הישראלי כנגד מסע ההכפשות והקריאה לחרם מצד הBDS.

להקת UK Pink Floyd Experience. צילום: יחצ

חברת "אגואיסט הפקות", שהביאה את המופע לארץ, מסרה בתגובה: "איש להקת פינק פלויד, רוג'ר ווטרס, החל במסע חסר תקדים במטרה למנוע מחברי להקת פינק פלויד UK להגיע לארץ. למרבה הצער, נבצר מאיתנו מלעצור את הסחף שהגיע לשיאו בפרסום פומבי של מספרי הטלפון של חברי הלהקה, שנאלצו לנתק את מכשיריהם. המצב הפך להיות קיצוני עד כדי כך שהלהקה אף הורידה את עמוד הפייסבוק שלה".

"עם זאת, במשך הלילה, המשיכה חברת 'אגואיסט הפקות' בניסיונות שכנוע אל מול אנשי הלהקה, כדי שההופעות לא יבוטלו. המעריצים בישראל לא הרימו ידיים במהרה לאחר שהשמועה על ביטול ההופעות נפוצה ברשת, וניסו בכל כוחם להפוך את ההחלטה על פיה. לאחר שהודיעה הלהקה על הביטול בעמוד הפייסבוק שלה, היינו עדים להתגייסות יוצאת דופן של אלפי ישראלים שהגיבו והביעו את דעתם על הביטול", נכתב בהודעה מטעם חברת ההפקה. "בשעות האחרונות ביקשה הלהקה להמתין עם תשובה רשמית, במטרה לנסות לקיים את החוזה עליו היא חתומה, ואכן לקיים את המופעים. כולנו תקווה כי מאמצינו לאורך 24 שעות האחרונות יישאו פרי וההופעות תתקיימנה כמתוכנן", אומרים בחברת ההפקות. האם הניסיונות הללו יעזרו ויחזירו את ההופעות כמתוכנן? נמשיך לעקוב.