בחודש יוני האחרון דיווחנו לכם על הליך רפואי שהסתיים בתקיפה מינית. מיד לאחר ההליך הרפואי סיפרה המטופלת לבעלה את שקרה בחדר הטיפולים והם ניגשו יחד להגיש תלונה במשטרת באר שבע, אך כעת מסתבר שהתיק נסגר מ"חוסר אשמה פלילית".

דיאנה תושבת באר שבע ניגשה ביוני האחרון לבדיקה רפואית כיוון שחשה גוש בחזה, לאחר הבדיקה קיבל הרופא ד"ר טרי בוכריס החלטה להסיר את הגוש והפנה אותה למרפאה שלו. דיאנה הגיעה במועד שנקבע ונכנסה לחדר הטיפולים שבו נכחו הרופא ושתי אחיות. עם כניסתה לחדר היא מספר שהוא החל לצחוק והביע התלהבות מכך שהוא הולך לגעת בחזה של אישה דתיה.

כפי שתיארה הוא פנה אליה ואמר: "יופי. אני הולך לראות חזה. אני הולך להיות ליד חזה של מישהי דתייה. את מתרגשת מהניתוח ואני מתרגש מהחזה". בשלב זה לטענת דיאנה אחת האחיות העירה לו, אך הוא בחר להמשיך בהתנהגותו וכאשר שאלה חשבה שהניתוח הסתיים היא שאלה: "מה זהו הניתוח הסתיים כאילו?" לדבריה הרופא שלא אהב את השימוש במילה "כאילו" דחף לפיה גזה טבולה באלכוהול כדי להשתיקה.

אילוסטרציה: shutterstock

דיאנה המבוהלת הבינה שמשהו לא תקין התרחש בחדר הטיפולים, אך כל העת חששה להגיב: "הייתי בהלם. הבנתי לגמרי שאני תלויה בו כי הוא צריך להסיר לי את הגוש, אז לא עשיתי מזה עניין באותו רגע".

מיד עם סיום הטיפול יצאה דיאנה וסיפרה לבעלה את כל שקרה בחדר הטיפולים והשניים החליטו מיד ללכת להגיש תלונה במשטרת באר שבע. בהמשך נאלצה דיאנה לקיים עם הרופא עימות במסגרתו היא מספרת כי ד"ר בוכריס הודה חלקית בהאשמות וטען כי ניסה להרגיע אותה באמצעות בדיחות הקשורות לסיטואציה. טענה שככל הנראה הכריע את החלטת הפרקליטות והתיק נסגר.

מפרקליטות מחוז דרום נמסר: "לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות בתיק לרבות עיון בגרסתה של עדה אשר נכחה בחדר במהלך האירוע הנטען בתלונת המתלוננת, החליטה הפרקליטות לסגור את התיק בעילה של חוסר אשמה. מטבע הדברים ומפאת צנעת הפרט לא נוכל להרחיב מעבר לכך. למתלוננת קיימת זכות ערער כדין".

מבית החולים "אסותא" בו עבד הרופא, נמסר: "עקב חומרת התלונה הרופא הושעה מעבודתו באסותא באופן מידי וללא הגבלת זמן".

תגובת עורך דינו של הרופא ד"ר טרי בוכריס: "מרשי מעולם לא אמר דבר אשר מהווה הטרדה מינית או אשר היה בו חשד להטרדה מינית. כל שעשה הוא לנסות להרגיע לקוחה מאוד מאוד לחוצה, אשר לא ביצעה שנים את הפרוצדורה בשל החשש שלה מהפרוצדורה הנדרשת והתלוצץ איתה. עובדה ברורה היא שהלכה למעשה לא המתלוננת ולא הצוות הרפואי חשבו בזמן אמת שמדובר בהטרדה מינית. הטענה לפיה הרופא הודה הינה שקרית לחלוטין שכן לו היה מודה לא היה נסגר תיק החקירה. ההליך הפלילי כבר הסתיים מרשי נמצא דובר אמת, ההליך המשמעתי גם הוא הסתיים וקיבלו את גרסתו של מרשי שלא מדובר באירוע של הטרדה מינית. כעת, המתלוננת מנסה לייצר מצב של לחץ ציבורי כדי לפתוח תיק שלא היה הצדקה מלכתחילה להתחיל בו בחקירה".

בימים אלו מתכוונת דיאנה להגיש ערעור באמצעות עורכי הדין מיכאל ליטביק ומיכאל נחמן.